HERCI A JEJICH POSTAVY - SROVNÁVÁNÍ

Většina herců ráda říká, že herectví je umění hledání podobnosti herce a jeho role, zatímco umění herectví je hledání rozdílností…


Jason Priestley (Brandon Walsh)

Jason Priestley: “Jsem ve skutečnosti úplně jiný než Brandon. Ale když ho hraju, nacházím v sobě malý kousek z něho. Snažím se ho zvětšit a vynést na povrch. Tento kousek Brandona je v každém z nás. Je v tom špetka opravdové morálky.”

Darren Star: “Jason má všechnu upřímnost a cit Brandona, ale sám je o mnoho živější. Je rozhodně svobodnější duch než jeho hrdina.”


Shannen Doherty (Brenda Walshová)

Darren Star: “Shannen je mnohem dospělejší než Brenda a velmi inteligentní. Když s ní mluvím, zdá se mi, že mluvím s někým o hodně starším. Je velmi nezávislá.”


Luke Perry (Dylan McKay)

Luke Perry: “Dylan je úplně jiný než já. Když hraju, musím mít pořád na zřeteli jeho hlediska, abych nehrál sám sebe; jeho reakce se většinou zásadně liší od toho, jak bych se zachoval já. To si musím pořád hlídat. Musím přiznat, že mě jeho postava do jisté míry pohltila a některé stránky jeho povahy teď pozoruju i na sobě. Přesto jsem často na rozpacích, jak určitou situaci zahrát. Přijdu na to, až když se opravdu točí. Nejsem systematický herec, ale poznám, co je pro mě v dané situaci nejvhodnější.”

Darren Star: “Luke má mnoho z kvalit, které vidíme u samotného Dylana. Má vášeň a hloubku; je to složitá osobnost. Navíc je Dylan ve svých nejniternějších zásadách vysoce morální a Luke je na tom stejně. Luke hodně přemýšlí o životě, ale netrápí se problémy tak, jako Dylan. I když se na Dylana nedíváte přes kameru, stále z něho cítíte vyzařovat ovzduší té které scény. Nemáte pocit žádné přehrady. Je to výjimečné a hřejivé.”


Jennie Garth (Kelly Taylorová)

Jennie Garth: “Kelly je ode mě tak vzdálená, je úplný protipól. Je provokativní a vyzývavá. Nezná míru. A já můžu být stejně přízemní a stejně úžasná, jako Kelly. To je právě prima zábava! Kdybych hrála postavu, která se mi podobá, byla by to nuda. Když hraju Kelly, můžu být výstřední a bláznivá!”

Darren Star: “Jennie Garth je protipólem Kelly Taylorové. Kelly je neuvěřitelně bohatá potvora, zatímco Jennie je milá, nezkažená a čistá. Nevinná je asi výstižnější slovo. Ale právě proto, že je Jennie taková, mohli jsme vytvořit složitější charakter postavy Kelly, rozšířit jej o další dimenze. Vždycky se bude zajímat jen o společenské postavení, ale vy už víte, proč je taková, a taky uvidíte, že je schopna být i citlivá a starostlivá. Jennie umí zvládnout a vyjádřit obojí, jak vnější formu, tak i vnitřní rozpoložení.”


Ian Ziering (Steve Sanders)

Ian Ziering: “Mezi Stevem a mnou je velice málo podobností. Myslím, že vypadáme stejně, to jo! Máme oba smysl pro humor. Přijdou mi k smíchu stejné věci, jako jemu. On dělá věci, o kterých bych možná přemýšlel, jestli je udělám, ale nepřemýšlel jsem o nich. Jsem zatraceně zodpovědnější než on – ten kluk se ale vytahuje!”

Darren Star: “Ian je stejně veselý a živý, jako Steve Sanders, není ale snobský a okázalý. Umí splynout s postavou, která není moc sympatická, ale sám je úplně jiný.”

Aaron Spelling: “Ian je šašek, který umí bezvadně parodovat společnost Beverly Hills. “Jasně, to je moje parketa, víš, moje máma je známá filmová hvězda a já vím o všem, co se kde šustne, stačí říct.” To je Steve. Ian takový frajerský a mecenášský způsob vyjadřování nemá. Pravda, má Stevovu energii. V Ianovi je toho dost ze Steva a obráceně. Přesto ale Ian v sobě nemá nic útočného a nepříjemného. Prostě miluje život a pokouší peklo.”


Gabrielle Carteris (Andrea Zuckermanová)

Gabrielle Carteris: “Stejně jako Andrea jsem měla ráda školu. Vždycky jsem stála za tím, v co jsem věřila a říkala jsem nahlas, co si myslím, opět stejně jako Andrea. Rozdíl mezi mnou a Andreou je v tom, že jsem se zúčastnila spousty akcí, které by pro ni byly nepřijatelné, a dělala věci, které by ona nikdy neudělala. Je zásadovější v tom, co nikdy neudělá. Má v tom jasno. Já jsem byla podnikavější, toužila jsem poznat život. Jasně že jsem se někdy dostala do průšvihu, ale někdy taky ne. Andrea se pomalu vyvíjela a rostla. Teď už jsme si podobnější a já se s ní můžu víc ztotožnit, dát jí něco ze sebe a ona mě na oplátku naučila říkat v pravou chvíli to, co má být řečeno.”

Darren Star: “Gabrielle je věrný obraz své postavy. Nikdo nám nechce uvěřit, že Andrea nebyla napsaná pro ni. Andrea je nejvyzrálejším charakterem seriálu. Gabrielle víc miluje život a zábavu a také nějaké riskování. Je stejně inteligentní jako Andrea, ale má větší smysl pro legraci.”


Brian Austin Green (David Silver)

Brian Austin Green: “S Davidem máme mnoho společného. Při zkoušce jsem prostě jen vešel a choval se tak, jako když jsem byl sám nováček na střední škole. David je stejně energický jako já. Nikdy nenechá lidi na pokoji a já umím být taky takový. Jsme ale taky v mnohém rozdílní. S tou dotěrností to dost přehání, je až trapný, a to já nejsem, alespoň doufám. David si není jistý sám sebou, moc si nevěří. Mezi bažantama ve West Beverly platí možná za největšího frajera, ale rád by se dostal mezi starší kluky. Chce se před nimi ukázat.”

Darren Star: “Brian je opakem postavy, kterou ztvárňuje. Hraje mladého páska, kterého nikdo nemá rád.”


Tori Spelling (Donna Martinová)

Tori Spelling: “Donna se ode mě hodně liší. Já jsem víc při zemi, realistická a vůbec nejsem marnotratná, ani okázalá, alespoň si to myslím. Ale stala se jakýmsi mým druhým já. Přijdu na plac a jednoduše do ní vklouznu, jako bych si převlíkala šaty.”

Aaron Spelling: “Je úplně jiná než Donna. Je to úžasné. Jsem na ni pyšný, protože už je hotová profesionálka.”

Připravila Jájulka