KDO PŘITAHUJE HVĚZDY Z 90210

Hilary Swank

Vztah:

• vzala si Chada Lowea
Chad Lowe – herec, mladší bratr herce Roba Lowea
Hilary a Chad se spolu seznámili na večírku Hollywoodského atletického klubu v Los Angeles, když jí bylo 18 a jemu 24 let. Chad pozval Hilary na večeři. Ona si byla hned od té první večeře jista, že s ním chce trávit čas. 28. září 1997 se Hilary a Chad po 5-ti letech známosti vzali. (Tehdy jí bylo 23 a jemu 29.) Pro oba je to první manželství a stále trvá. V současné době žijí Hilary a Chad v New York City. Za 4-patrový pískovcový dům v Greenwich Village, ve kterém bydlejí, zaplatili v červnu roku 2002 4 miliony dolarů. Předtím žili v Pacific Palisades v Kalifornii. Hilary a Chad zatím nemají děti. Mají dva papoušky, dva psy, kteří se jmenují Karoo a Lucky, kočku jménem Tallinn a králíka.

Připravila Jájulka


Carly Reynoldsová

Hilary Swank: Cesta přes Prahu do středu Země

Místo narození: Lincoln, Nebraska, USA

Vlastní jméno: Hilary Ann Swank

Datum narození: 30.7.1974

Výška: 170 cm

Manžel: herec Chad Lowe (bratr Roba Lowa)

Zvířata: kočka Tallinn a papoušek

Pochází z chudé rodiny. Po rozvodu rodičů se s matkou přestěhovala do Californie a žila v přívěsu. Její první filmovou rolí byla kamarádka hlavní hrdinky ve filmu Buffy, zabíječka upírů. Ve filmu hrál i Luke Perry. Poprvé si jí diváci všimli až o dva roky později, kdy získala roli ve filmu Nový karate kid. Když se za další tři roky s její kariérou, kromě pomalého poklesu k zapomnění, nic nedělo, přijala roli v 90210. V seriálu vydržela jen 17 dílů a začala se opět soustředit na svou filmovou kariéru.
Režisérka Kimberly Peirce již několik let hledala hlavní představitelku do adaptace skutečného příběhu transsexuála Brandona Teena (Teena Brandonová). Hilary si před konkurzem ostříhala vlasy a svým chlapeckým zjevem a výrazným ohryzkem se režisérku získala. Před kamerou se tak objevila se srolovanou ponožkou v poklopci a prsa měla převázaná.
Kritiku nadchla a získala za roli spoustu ocenění včetně včetně Oscara® a Zlatého Globu. To jí otevřelo bránu do Hollywoodu.
Hrála omlácenou manželku Keanu Reevese v thrilleru Téměř dokonalý zločin. V roce 2000 natáčela v Praze historický film Aféra s náhrdelníkem. Během natáčení bydlela s celou svou rodinou ve vile Luďka Soboty na Smíchově.
Pak se hned přesunula na Aljašku, kde jako nezkušená policistka pomáhala Al Pacinovi objasnit vraždu mladé dívky ve filmu Insomnia.
Tento rok jsme Hilary mohli vidět ve filmu Jádro, jak spolu s Aaronem Eckhartem zachraňuje Zemi tak, že se pokouší znovu uvést do pohybu zastavené zemské jádro.