LUKE PERRY 1993 a 1998

ROZHOVOR Z ROKU 1993

Amy: Je to pravda, že jste nehrál v 1.epizodě 90210?
Luke: Ano. V první epizodě není Dylan. Když si ten pilotní díl půjčíte, já tam nebudu. Ale i tak je to zajímavé, sledovat první díly a vidět, jak jsme se od té doby změnili.
Amy: Je Luke Perry Vaše skutečné jméno?
Luke: Tak nějak. Luke Perry je zkrácené Coy Luther Perry III.
Amy: Jaký jsi byl na střední škole?
Luke: Moje střední škola neměla s West Beverly High nic společného, to vám teda povím. Vyrůstal jsem v Fredericktown, Ohio. To je malé město (2300 obyvatel). Ve škole mi to moc nešlo, ikdyž jsem byl zvolený „Největším sváděčem“. Sportoval jsem. Byl jsem v tenisovém a basketbalovém týmu. Ale nejlepší bylo, že jsem chodil oblečený jako náš školní maskot pták Freddie na všech fotbalových zápasech. Můj otčím měl vrtulník. Jednou mě vrtulníkem dopravil na fotbalové hřiště. Bylo to skvělé. Byl jsem tak trochu šprýmař. Jednou jsem si dal na hlavu lyžařskou masku a s atrapou pistole jsem ohrožoval školní sekretářku, abych vysvobodil kamarády, co byli po škole.
Amy: Chtěl jsi tehdy byt hercem?
Luke: Myslím, že jo. Vždy jsem se tak trochu cítil jako outsider. Ale identifikoval jsem se s lidmi na plátně. Díky tomu jsem cítil, že chci být také na plátně. Cítil jsem, že se tam časem dostanu.
Amy: Líbí se ti být slavný?
Luke: Je to těžké a někdy až strašidelné. Moji matku to stále ohromuje. Jeden rok jsem přijel domů na Vánoce a na trávníku před domem byla spousta mojich fanoušků, kteří doufali, že mě uvidí.
Amy: Co bys dělal, kdybys nebyl hercem?
Luke: Dělal jsem spoustu různých prací, ale myslím, že bych byl hasičem, protože ti mohou vidět výsledky své práce. Když tam přijde, tak je dům v plamenech. Když odchází, není tam už žádný oheň.
Amy: Máš skutečně prase?
Luke: Mám dvě. Prasata jsou úžasná. Prasátka jsou velmi sladká a jsou také inteligentní. Můžeš jim to vidět v očích. Jedno z nich se jmenuje Violet. Je to holka. Druhé prase je Jerry Lee. Jmenuje se po slavném rockerovi Jerry Lee Lewisovi. Hraní s prasátky je skvělé. Když má Jerry Lee hlad, tak si dám jablko do pusy a on přijde a kousne si.
Amy: Co jiného děláš kromě hraní s prasaty?
Luke: Chodím na bungee-jumping Jasonem (Priestley.) Chodím tábořit. Projíždím se ve svém auťáku s pohonem na 4 kola. Taky rád rybařím, vařím, kutím kolem domku. Chvíli jsem se učil šermovat.
Amy: Lidi pořád chtějí vědět, co se ti stalo s obočím.
Luke: Když jsem byl dítě, tak jsem na bowlingu narazil do automatu na sodu. Pořád od toho mám jizvu na pravém obočí.
Amy: Máš přítelkyni?
Luke: Mám přítelkyni, ale vážně o ní nechci mluvit. Nechci jí jmenovat. Není ze showbusinessu a tak bych jí do toho radši nezatahoval.
Amy: Myslíš, že v "90210" se potýkáte s problémy, které jsou pro středoškoláky realistické?
Luke: Někdy ano. Líbila se mi epizoda, ve které řídili opilí, s užíváním drog, AIDS, s rasovým napětím, středoškolském sexu…všechny tato díly. Tohle jsou důležité díly. Bez nich by byl seriál velmi „nedůležitý“. Myslím, že spousta dětí používá při hovoru s rodiči 90210 jako ofenzívu.
Amy: Co chcete dělat v budoucnu?
Luke: Chci točit více filmů. Hrál jsem v Buffy...
Amy: Pojďme se o tom filmu bavit.
Luke: Je to zábavný film. Práce na něm byla skvělá. Takovou roli jsem hledal od svého prvního filmu. Nechtěl jsem být hlavní hvězdou, chtěl jsem dostat šanci se učit. Nechtěl jsem, aby na mně stál celý film.
Amy: A teď?
Luke: Jsem otevřený čemukoliv…prostě čemukoliv.

LUKE PERRY ROK PŘED NÁVRATEM DO 90210 (1998)

PEOPLE: Jste stále v kontaktu s některým z vašich bývalých kolegů z Beverly Hills 90210?
Luke: A já bych se Vás zeptal, jestli jste v kontaktu s některým z vašich spolužáků ze střední školy.
Los Angeles Daily News: Vrátíte se někdy do seriálu, který Vás proslavil?
Luke: : Ne…mám jinou práci. Je to docela děsivý, hrát jednoho chlápka tolik let.

PROČ SE LUKE PERRY VRÁTIL?

Producenti chtěli zřejmě zabránit tomu, aby s odchodem Brandona klesla sledovanost a tak se jim podařilo přemluvit k návratu jednoho z „původních členů 90210“. Luke Perry podepsal smlouvu, kde se zavázal hrát v minimálně 12 epizodách a možná i v celé sérii. Ve smlouvě s 20th Century Fox Television a Fox Broadcasting Co. údajně měl přislíbeno, že může vytvořit svůj vlastní seriál a hrát v něm. Společnost se zavázala k 13 epizodám jeho projektu a dala mu možnost, aby pracoval na televizním „filmu týdne“.

Aaron Spelling se vyjádřil: "Luke je dobrý přítel a já jsem nadšený, že ho máme zpět.“

Ředitel Fox Entertainment Group Peter Roth řekl: "Jsem rád, že můžu přivítat zpět Luka Perryho, jednoho z původních členů 90210. Jsem si jistý, že fanoušci tohoto populárního seriálu mé nadšení sdílejí."