RYAN EGGOLD - ROZHOVOR

Co je tvými slovy 90210?
“Těžko říct, co to je. Lidi to nazývají remakem nebo spinoffem. Já nevím, co to sakra je! Vzali jsme základ z původního seriálu. To je rodina, co se přistěhovala ze Středozápadu do Beverly Hills a cítí se ztraceně v novém světě. Tyto základy tam jsou a k tomu jsme přidali nové příběhy, postavy a tak podobně.”

Odkazuje 90210 hodně na původní seriál?
“To odkazuje, jo. Máme tu zpět Jennie Garth a Shannen Doherty jako postavy z původního BH a to sem přináší velkou část původního seriálu. Máme tu stejná témata, dynamiku postav a vztahů jako v Beverly Hills 90210. A ano, jsou tu odkazy na původní postavy a zápletky.”

Sledoval jsi původní seriál?
“Moc ne, já sledoval místo toho Saved By The Bell! Vzpomínám si, že jsem to občas viděl – byla to opravdu masivní show – ale bylo to na mě moc dospělé, když jsem to viděl. V roce 1990 mi bylo 6 let, takže mě to tehdy zas tak nelákalo.”

Hraješ pana Matthewse, učitele angličtiny. Jaký on je?
“Nechová se tak, jak by se učitel chovat měl. Rád se baví a moc se nestará o pravidla. Trochu ho ovlivňují studenti a on méně ovládá jejich činnost. Často se chová jako parchant, ale pod tím vším má dobré srdce a vážně se snaží studentům pomoci.”

Myslíš, že je na místě tvrdit, že je komický element seriálu?
“Jo, určitě přináší spoustu humoru, protože je otevřený a je tak trochu outsider v tom světě Beverly Hills. Říká, co vidí. Zatímco ostatní hrají tu hru na Beverly Hills, on je spíš takový: „O čem to sakra mluvíš?“”

Jak si myslíš, že přijme britské publikum 90210?
“Jo, to já nevím. Myslím, že si povede dobře, protože to je o Beverly Hills a to je v UK něco zábavného. Stejně jako seriál o Londýnu by si dobře vedl tady, protože to je něco, co tu nemáme. Ale může to být taky opačně. Můžou si říkat: „Koho zajímá Beverly Hills?“”

Poslední dobou se mluví o návratu Melrose Place. Co si o tom myslíš?
“Mám dva názory. První je takový, že mi přijde hodně depresivní, že nevzniká nic originálního. Zdá se, že Hollywood nemá nové nápady a přebírá jen staré věci a předělává je. Vím, že tu jsou scénáristé s novým materiálem, tak to jen vypadá na lenost – prostě vzít starý seriál, který fungoval a udělat ho znova. Ale jinak – je to business, tak to beru. Víte, každý remake je nový seriál – protože každý policejní seriál má stejný základ a každý seriál pro mladé má v podstatě taky stejné základ. Tak mám z nového Melrose smíšené pocity.”

Tak mi řekni, jaký další seriál by mohl být vzkříšen? Možná Saved By The Bell?
“Kdyby udělali znova Saved By The Bell, tak bych byl nadšený. Ale zase, jako skutečný fanoušek původního seriálu bych byl velmi skeptický. Stavěl bych se velmi opatrně k předělávce něčeho, co jsem miloval. Myslím, že by to nikdy nebylo takové jako originál.”