Jamie Walters - Interview

Tento rozhovor proběhl na America online 14.4.1995

Jamie nyní hraje dělníka a muzikanta Raye Pruita v Beverly Hills 90210. Dnes odpoledne k nám přijel z Floridy (kde trávil prázdniny u prarodičů), aby nám odpověděl na všechny otázky.
JenRogers: Naše první otázka...: Jamie, jaké to bylo, přidat se k osazenstvu tak zaběhnutého seriálu, jakým je Beverly Hills 90210?
JamieWalt: Nejdříve jsem byl nervózní a trochu jsem se toho bál. Znal jsem několik herců ze seriálu – s Jasonem jsem hrál několik let hokej. S Tori jsem měl za sebou několik společných promo akcí z doby, kdy jsem hrál v New Yorku v seriálu Heights. Luka jsem znal z New Yorku. Byl jsem nervózní z toho, že mám pracovat s tak pevně spjatým týmem. Ale vřele mě přivítali… a teď si to vážně užívám!
JenRogers: Jaká je tvá oblíbená postava z 90210?
JamieWalt: Řekl bych, že Valerie. Je to taková mrcha! Ale v seriálu zůstává. Objevily se zvěsti, že byla požádána, aby seriál opustila, protože jí diváci nemají rádi – ale to byla jen součást propagace seriálu. Taky se začalo rozhlašovat, že Brian by také odešel, kdyby odešla ona, protože spolu chodí – to také nebyla pravda.
JenRogers: Slyšela jsem, že se v příští sérii do 90210 vrátíš. Byly ti nabídnuty nějaké jiné role?
JamieWalt: Právě jsem se upsal na další dva roky! Byly mi nabídnuty i jiné role, ale na to mi už nezbývá čas – natáčíme od pondělí do pátku. A během letní pauzy jsem radši se svou skupinou. To je moje láska číslo 1 – tento rok už jsem hrál dost – je čas na to, abych byl se svou hudbou!
JenRogers: Kdo je tvůj oblíbený herec? Ovlivnil tě nějak někdo?
JamieWalt: Spousta lidí...Nicholas Cage -- Raging Arizona je skvělé! Sean Penn = další můj oblíbenec. Vážně mám rád Roberta deNira, to je génius – je to chameleón, vtělí se do každé postavy, kterou hraje. Gary Oldman také.
JenRogers: Máš radši hraní nebo zpívání?
JamieWalt: Hudba je moje láska číslo jedna. To dělám déle – hraju na kytaru od jedenácti. Hraní s kapelou pro mě moc znamená. Kdybych si musel vybrat, hudba by měla přednost. Ne, že bych si chtěl vybírat! Měl jsem vážně radost, když mě Aaron Spelling oslovil, abych hrál muzikanta v 90210.
JenRogers: Tak jak se ti šmajchlovalo s Donnou?
JamieWalt: LOL! To je součást hraní – mít s někým na obrazovce vztah, dotýkat se někoho, líbat se, lézt s někým polonahý do postele. Musíš si pořád připomínat, že to je jen práce, vzít si z toho co nejvíc a prostě si to užít!
JenRogers: Hey Jamie, kde je tvůj domov? Jsi dobrý kutil/kuchař?
JamieWalt: Jsem doma rád. Jsem dost domácký typ. Trávím hodně času na cestách, žiju po hotelích, takže, když se dostanu domů, nikam se mi nechce, chci být se svým psem, chci vařit, odpočívat. Už jsem v L.A. asi 4 roky. Pocházím z Marblehead. To je předměstí Bostonu.
JenRogers: Co bylo nejlepší na práci s lidmi z 90210?
JamieWalt: Nejlepší na tom bylo, že jsem měl práci! Dostával jsem každý týden šek!!
JenRogers: Kdo lépe líbá: Tori Spelling nebo Tiffani Amber Theissen?
JamieWalt: Nefér otázka! Musel jsem se s Tori líbat mnohem víc než s Tiffani. S Tori jsem měl mnohem víc zkušeností… ale s Valerií to bylo vzrušující a nové!
JenRogers: Jamie, co děláš ve svém volném čase, pokud nějaký máš?
JamieWalt: Letos jsem ho moc neměl, ale skládal jsem hudbu, hrál jsem hokej, jezdil na kole, vyšel jsem si kámoši, na které jsem poslední dobou neměl čas.
JenRogers: Jsi rád, že jsi v 90210? Je Donna ve skutečném životě milá?
JamieWalt: Jo, Tori je skvělý člověk. Má bezvadný smysl pro humor! Tuto sérii jsem měl šanci s ní trávit trochu času na place i mimo něj.
JenRogers: Kolik ti je, Jamie?
JamieWalt: 25
JenRogers: Ahoj Jamie. Co si myslíš o domácím násilí, které se objevilo v příběhu mezi tebou a Tori?
JamieWalt: Jako herec si myslím, že je to na hraní zajímavá role. Je to vážná věc – nemohu to zlehčovat. Doufám, že lidé po celém světě, kteří se s domácím násilím potýkají budou cítit spojení a začnou díky tomu o tom mluvit s ostatními, což jim pomůže jejich problémy překonat.
JenRogers: Máš přítelkyni?
JamieWalt: Jo, s někým se vídám. „S někým se vídám“ – to znamená, že mám přítelkyni, ale nejsem zatím ženatý.
JenRogers: Je pravda, že jsi byl zasnoubený s Drew Barrymore?
JamieWalt: Jo, to je pravda – to bylo před pár lety. Ten vztah přitahoval spoustu pozornosti a já přesně ani nevím proč. Jsme pořád přátelé. Netrvalo to tak dlouho. Nebyl to pro nás správný čas na to, začít si něco vážného.
JenRogers: Ze začátku byl Ray správný kluk, ale později se z něj stal hajzlík. Proč ta proměna? A získá někdy zpět status hodného kluka?
JamieWalt: Myslím, že do konce série zůstane Ray tím zlým klukem, kterým je teď. V příští sérii se dostaneme k tomu, proč Ray takový je… jaké démony schovává ve svém šatníku. Myslím, že lidé pochopí, proč je takový, jaký je a uvědomí si, že není tak špatný. Mimochodem, myslím si, že publiku se zvedá žaludek z lidí, co jsou v televizi příliš milí.
JenRogers: Zajímá se Toriin otec o vaše milostné scény?
JamieWalt: Je to trošku divné, natáčet milostné nebo násilné scény s dcerou svého šéfa. Musím na to jít opatrně. Naštěstí on na natáčení nechodí.
JenRogers: Byl jsi někdy skutečně zamilovaný do nějaké z hereček ze seriálu?
JamieWalt: Ne. LOL!
JenRogers: Chodil jsi někdy s někým ze seriálu?
JamieWalt: Ne, nerad si dělám čurbes tam, kde jím.
JenRogers: Proč se vlastně Ray vyspal s Valerií?
JamieWalt: Myslím, že byl Ray trochu zmatený a nebylo pro něj lehké zapadnout do kolektivu. Lichotilo mu, že o něj měla Val zájem – a navíc ten fakt, že s ním Donna nespala. A pokud si nevzpomínáte, jeho matka mu prakticky dala svolení, aby to udělal!
JenRogers: Viděl jsi Toriin dům? Líbí se ti?
JamieWalt: LOL! Je skvělý – vážně příjemné místo. Snadno se tam ztratíte.
JenRogers: Pomiluje se někdy Donna s Rayem?
JamieWalt: Myslím, že jestli se to někdy v seriálu stane, tak to velmi pravděpodobně bude s Rayem. Ale nejspíš to nebude dřív než na konci příští série – nebo té další série. Jedna z velkých věcí, o které půjde v příští sérii? Donna se ptá sama sebe, proč si tak chrání své panenství.
JenRogers: Jaká je tvá oblíbená epizoda, ve které jsi hrál?
JamieWalt: Hmm... zatím to je ta první, ve které jsem se objevil… a epizoda, ve které mě Donna přijede navštívit do Portlandu, kde jí poprvé napadnu. (Nebojte se! – je to jen televize)
JenRogers: Myslíš, že se Brenda vrátí?
JamieWalt: Nemyslím si to. Slyšel jsem o tom nějaké zvěsti, ale nevypadá, že by byly pravdivé.
JenRogers: Máš v plánu hrát v nějakém filmu?
JamieWalt: To bych rád! Ale nemyslím, že na to budu v příštích dvou letech mít čas. Až skončím s BH 90210, budu mít více času na svou hudbu – a pak uvidíme.
JenRogers: Jak vám to s Donnou bude klapat? …nějaké známky chystané svatby?
JamieWalt: O žádné jsem neslyšel. Ale všechno je možné. Zvláště, když si Donna chce panenství uchovat až do svatby. Nedokážu si představit, že by to zkřížilo Rayovy plány. Ale nic z toho se nestane do konce příští řady.
JenRogers: Kdybys nebyl herec/zpěvák, co bys byl?:)
JamieWalt: Vážně nevím a děkuji Bohu, že jsem herec-zpěvák, protože si nemyslím, že bych mohl dělat cokoliv jiného! Nedokázal bych sedět za psacím stolem. Potřebuji být tvůrčí. Díky Bohu, že mám kariéru, kterou teď mám!!
JenRogers: Je to pravé tetování?
JamieWalt: Ano, mám 3 skutečná tetování! Na obou pažích a na zádech. Při natáčení mi 2 z nich zakrývají. Mám anděla, thunderbird a kříž na zádech.
JenRogers: Hrál jsi někdy volejbal?
JamieWalt: Hrál jsem volejbal, ale nejsem zrovna plážový týpek, protože nesnáším, když se mi písek dostane mezi prsty a do trenek a do vlasů a všude!
JenRogers: Nechal sis narůst kotlety předtím nebo potom, co ses dostal do BH 90210?
JamieWalt: Kotlety mám od té doby, co jsem je mohl mít -- od 16, 17 let.
JenRogers: S kým rád při natáčení seriálu pracuješ?
JamieWalt: Tori, Brian, Tiffani, a Kathleen... s nimi jsem si natáčení skutečně užíval Snad budu mít šanci si v další sérii zahrát více i s ostatními herci.
JenRogers: Vyjde někdy najevo pravda o Valerii a Rayovi? Jestli ano, zničí to romanci mezi Rayem a Donnou?
JamieWalt: Myslím, že Donna začne být trochu podezíravá… ale Donna nikdy nechce zjistit pravdu. Co já zatím vím, tak to zůstane nevyřčeno.