JENNIE GARTH - YAHOO CHAT Z ROKU 1999

TIME/Entertainment Weekly Moderátor: Vítejte na našem chatu TIME/Entertainment Weekly. Dnes s Jennii Garth z Beverly Hills 90210. Jennie by ráda zvláště promluvila o své práci v RAINN, což , jak mnozí z Vás jistě vědí, je organizace, která bojuje proti znásilnění a incestu. Přivítejte Jennii Garth! Díky, že jsi sem dnes přišla!
Jennie Garth: Díky moc. Jsem ráda, že tu s Vámi jsem.
jennieg_fanatic se ptá: Co tě inspirovalo k tomu, že jsi se připojila k RAINN a podporovala je? - Liron, Israel
Jennie Garth: No, Lirone, moje postava v 90210 byla obětí násilného zločinu – znásilnění – a RAINN mě kontaktovala, jestli bych prostřednictvím seriálu nemohla pomoci jejich organizaci. Oslovili jsme spoustu lidí. Potom, co jsem si uvědomila, že jsme tolika lidem pomohli, chtěla jsem se zapojit ještě víc. Potom, co byla linka poprvé v seriálu zmíněna, zavolalo přes 4000 lidí. To byl v RAINN rekord.
Marty2634 se ptá: Ahoj Jennie. Popiš, jaké to je hrát v "Beverly Hills 90210."
Jennie Garth: No, je to strašně příjemné prostředí. Když hraješ se stejnými lidmi 10 let, stane se z vás něco jako rodina, vážně. Seriál mi dal příležitost čelit různým problémům. A celkově to byla moc příjemná zkušenost.
love4allseasons se ptá: Změnila práce v RAINN tvůj pohled na život?
Jennie Garth: Myslím, že díky práci v RAINN si jsem více vědoma toho, jaký má televize dopad na společnost. A proto to teď beru více vážně. Cítím zodpovědnost a já před tou zodpovědností nehodlám utíkat. Takže, práce v RAINN mě osvítila, ano.
emma_1982_99 se ptá: Jak jsi se dostala k roli v 90210?
Jennie Garth: Než jsem začala natáčet 90210, hrála jsem už v jiných seriálech. Konkurz byl dost náročný. Vzpomínám si, že jsem byla na konkurzu na roli Kelly celkem pětkrát. Byla jsem strašně nervózní a vůbec jsem nevěděla, co dělám. Vůbec jsem netušila, že to bude takový hit a do čeho hodlám vstoupit.
jennieg_fanatic se ptá: Co si myslíš o fanoušcích, kteří vstávají ve tři ráno jen proto, aby si tu s tebou mohli promluvit? (Například: JÁ!) Liron, Israel
Jennie Garth: Lirone, kámo, koukej se trochu vyspat! Myslím, že to je skvělé. Musíš být velký fanda seriálu. Doufám, že ses dozvěděl něco o naší lince a že pošleš tu informaci dál, k někomu, kdo to může potřebovat. Ale cením si Vás! Díky!
ydiva se ptá: Jennie, bylo těžké, hrát v 90210 oběť znásilnění?
Jennie Garth: Ano. Bylo pro mě velmi emocionálně náročné, chodit každý den na plac a představovat si, jaké to musí být, když Vás ten pocit nikdy neopustí. Já jsem mohla každý den jít domů a zapomenout na to, ale skutečně mi to otevřelo oči, abych viděla, jak se ty ženy cítí. Ale jako žena jsem to měla snadné natáčet, protože jsem v životě už zažila situace, kdy jsem byla vystrašená a bála se o svůj život. Myslím, že ženy čelí takovým situacím stále.
im4u78 se ptá: Moc se mi líbí starší epizody 90210. Jaký je tvůj oblíbený díl z prvních sérií?
Jennie Garth: Líbí se mi epizoda, kde jsou všechny holky u Brendy na „nočním potlachu“ a epizoda, kde jsme se ve vzpomínkách ocitli na divokém západě.
emma_1982_99 se ptá: S kým se ti nejlépe pracovalo při natáčení Beverly Hills 90210?
Jennie Garth: Strašně ráda jsem pracovala s Jasonem Priestleyem. Co se týče kluků a to jich Kelly měla spoustu, postavy Brandona a Kelly mi připadaly, že se k sobě skvěle hodí. Můj současný kolega Daniel Cosgrove je úžasný. Dobře se s ním pracuje.
love4allseasons se ptá: Kdybys nebyla herečkou, co bys dnes dělala?
Jennie Garth: Těžká otázka. Mohla bych dělat spoustu věcí... Mohla bych být prodavačkou v potravinách... a být šťastná. Ráda učím děti, pomáhám zvířatům, navrhuji věci. Kdybych dnes nebyla na place, určitě bych si našla něco, co bych mohla dělat. Můj život by byl dost jiný.
Marty2634 se ptá: Ahoj Jennie, souhlasíš s tím, jak bývají ženy zobrazeny v televizi a filmech?
Jennie Garth: Mám velké problémy přijmout způsob, jakým jsou ženy zobrazovány ve společnosti. Nechci z toho vinit televizi nebo film. Myslím, že média –- časopisy a všechno kolem – říkají ženám, že musí vypadat jediným možným způsobem a přitom je téměř nemožné tak vypadat. A vidím stres a traumata, kterými ženy procházejí, aby žili podle společenských norem. A to je to, o čem přemýšlím – a zápasím s tím – stále. Takže, když za mnou přišli scénáristi seriálu a chtěli, aby moje postava byla znásilněna, nebyla jsem si jistá, jak se k tomu mám postavit. Ale oni mě ujistili, že tak můžu oslovit lidi a pomoci. A to za to stálo.
DawLSweetS se ptá: Tady je Jen z WA... Jennie, jaké to je, když víš, že postavu, kterou hraješ, sledují miliony dívek a vzhlíží k ní, nebo jí nesnáší? Měla jsi někdy strach z toho, že si budou myslet, že jsi ve skutečnosti stejná jako postava, kterou hraješ?
Jennie Garth: Vážně nemám čas, abych se o to starala. Vkládám v lidi větší důvěru. A prostě se snažím soustředit na věci, které jsou v mém životě skutečně důležité.
hornet_6 se ptá: Vrátí se všichni z původního obsazení v nějakém z posledních dílů?
Jennie Garth: Ne.
love4allseasons se ptá: Kdybys mohla mít jeden den jen pro sebe – bez médií a fanoušků, kteří by tě obtěžovali, jak bys ho strávila a proč?
Jennie Garth: (Směje se.) Nejdřív bych si dopřála masáž... klidnou masáž. Pak bych si hrála s mým koněm, Blondie. Hrála bych si se svou dcerou a večer bych se koukala na filmy. Chtěla bych vidět nějaké nové filmy – Nevím! Pak bych si dala další masáž.
love4allseasons se ptá: Jaká část tvá práce je nejvíce stresující?
Jennie Garth: Nic není stresující, když se nenecháte stresovat. Myslím, že jen to, jak se žongluje s lidmi a jejich časovým plánem. Pracujeme strašně dlouho. Takže to, jak se můj život točí podle časového plánu seriálu je asi nejtěžší část. Běžný den začíná asi takto... v práci musím být v 6 hodin ráno a celé to neskončí před šestou nebo osmou večer. Ale teď, co mám dceru, snažím se, odvážet jí do školy a lidi ze seriálu mi vypomůžou, kdykoli mohou.
DeMills se ptá: Povzbuzovala bys svou dceru, aby se stala herečkou?
Jennie Garth: Nikdy! NIKDY!!! Ne, může dělat cokoli jí bude lákat. Co bych to byla za matku, kdybych jí nenechala, aby se věnovala svým vlastním zájmům a nenechala jí, aby se stala tím, čím chce být?
ryanspringer16 se ptá: Jennie, vypadá to, že se tvá postava během těch let stávala často „obětí“? Jak to cítíš ty? Vadilo ti to někdy, nebo jsi to cítila tak, že tím dostáváš šanci, jako s tím znásilněním, otevřeně mluvit o určitých věcech?
Jennie Garth: Určitě. Dává mi to příležitost ovlivnit lidi. Tak nebo tak, já tím něco něco říkám. Radši bych hrála dramatické role než cokoli jiného. Takhle můžu projít ze stádia oběti k osobě, která to vše překonala a ukázat lidem, že oni také mohou.
gargantuousheeds se ptá: Koho jsi radši líbala, Jasona nebo Lukea??
Jennie Garth: (Směje se.) Jasona.
Love4allseasons se ptá: Co tě inspirovalo k práci v RAINN?
Jennie Garth: Dostala jsem příležitost pomáhat lidem prostřednictvím děje v seriálu. Například jsem se zapojila do projektu The Fashion a Cause, který organizuje Marie Claire a Liz Claiborne a já v této kampani reprezentuji linku RAINN. Marie Claire se na novinové stánky dostane 5.10. Čtenáři mohou vstoupit do soutěže a vyhrát šaty, které nosím já a osm dalších žen.
marco_888 se ptá: Jaké máš plány po skončení Beverly Hills?
Jennie Garth: Asi se přesunu na jiné poštovní směrovací číslo. Doufejme, že tam budu! Mám nějaké plány, ale zatím nic definitivního.
Radio_head_27 se ptá: Při sledování seriálu mi to připadá, že West Beverly je zobrazena jako dokonalý stereotyp americké střední školy. Jaké jsou tvé zkušenosti ze střední školy?
Jennie Garth: Docela dost podobné, bez třpytu a krásy. Já vlastně složila maturitu a odešla ze školy před posledním ročníkem, abych se věnovala herecké kariéře.
Marty2634 se ptá: Ahoj Jennie. Objevíš se v budoucnu v nějakém televizním nebo filmovém projektu?
Jennie Garth: V současné době jsem svázána s 90210 a zatím nemám žádné určité plány.
love4allseasons se ptá: Jaký je tvůj nejpamětihodnější zážitek z 90210?
Jennie Garth: Když jsme natáčeli scénu s vodním skútrem a Luke Perry mě přejel. Na to nezapomenu! Jindy jsem se zase strefila osvěžovačem dechu do oka Luka Perryho. Když jsme si všichni pročítali scénář, jako každý týden, kdy jsme seděli u stolu a četli, každý měl své stálé místo, svou židli, do které jsme si z výšky sedali, tak ten den jsem vážně přemýšlela, že ta moje židle tam bude chybět.
Moderátor: Jennie, můžeš nám říci něco o aukci 90210 na Yahoo!?
Jennie Garth: Yahoo sponzoruje aukci 90210. Do aukce půjde například třídenní exkurze na natáčení Beverly Hills 90210. Dále se bude dražit Warhol-esque obrazy, které v seriálu visely v Kellyině pokoji.
Marty2634 se ptá: Ahoj Jennie, s kterými herci jsi v celé tvé „kariéře“ nejradši pracovala?
Jennie Garth: Poprvé jsem se objevila v seriálu s Barbarou Eden (A Brand New Life). Byla to skvělá učitelka a naučila mě moc o kameře a jak s ní dobře vycházet.
jasonschachter se ptá: Schází se herci z 90210 i mimo práci?
Jennie Garth: Ne. Vídáme se dost v práci. Ale jsou i příležitosti, kdy se setkáme mimo práci.
Moderátor: Je čas to pomalu zabalit, takže zodpovíme ještě jednu otázku...
Moderátor: Jennie, je práce v RAINN pro tebe nějak prospěšná a jak ovlivnila tvůj život?
Jennie Garth: Ano, je velmi prospěšná. Dostala jsem příležitost oslovit a pomoci spoustě lidem. Mohla jsem je upozornit na absolutní důvěrnou non-stop linku, která jim může zachránit život. Mimochodem, to číslo je 1-800-656-HOPE.
Moderátor: Jennie, víme, že se už musíš vrátit zpátky na plac.
Jennie Garth: Bohužel, musím už běžet. Právě natáčíme svatbu Stevea a Janet. Já nemám svatební šaty, je to tak trochu nepřipravovaný obřad. Je tam svatební dort, který někdo musí sníst!
Moderátor: Jennie Garth, díky, že jsi dnešní večer strávila na našem Entertainment Weekly/Time chatu!