SHANNEN DOHERTY - INTERVIEW Z ROKU 1993

MRCHA NEBO OBĚŤ POMLUV?

As: Proč si myslíš, že si o tobě lidi myslí, že jsi mrcha?
Shannen: Nevím. Myslím, že jeden z hlavních problémů je, že moje postava byla zpočátku moc sladká a postupně oživla a zesílila. Vše bere moc vážně. Lidé spojují Shannen s Brendou. Nasnáší postavu, tak automaticky nesnáší i mě.
As: Mluvme o cenách Billboard. Čekala jsi, že tě dav vypíská?
Shannen: Ano. Varovala jsem všechny své agenty, že bych tam neměla chodit. Oni ale říkali: „Už jsi se k tomu zavázala a tak nemůžeš vycouvat. Je to něco jako Emmy. Celé by to nafoukli a udělali z toho skandál.“ Takže 5 minut před tím, než jsem šla, jsem se koukla na svého manažéra a řekla: "Vypískají mě. Já vím, že se to stane a ty jsi za to zodpovědný, protože jsi mě do toho dostal."
As: Co se stalo v zákulisí?
Shannen: Byla jsem strašně naštvaná. Křičela jsem: „Nemohu uvěřit, že jste mě tam poslali." Bylo to strašné. Nikdy mě nic tak nezranilo. Pak přišel nějaký chlap z Arrested Development a řekl: „Něco ti řeknu: Zemřeš, oni zemřou, my všichni jednou zemřeme a svět se bude točit dál. Oni tě neznají. Jsi talentovaná, krásná, jsi skvěla holka. Tak na to prostě zapomeň."
As: Proč si myslíš, že tě publikum vypískalo?
Shannen: Všichni si myslí, že jsem praštila jednu holku v baru.
As: A praštila?
Shannen: Ne.
As: Mluvíš o incidentu, který se stal v prosinci s Bonitou Money. Co se stalo?
Shannen: Od začátku bylo napětí mezi naším a jejich stolem, protože oni chtěli sedět tam, kde jsem seděla já a kam mě majitel klubu posadil. Tak se naštvali, že tam sedíme.Můj kamarád stoupl jednomu muži na nohu a omluvil se. Ten muž ale jeho omluvu nepřijal. Pak si Brian (Austin Green) myslel, že můj kamarád řekl, že on stoupl někomu na nohu a Brian se omluvil. V tu dobu jsme stáli u jejich stolu a chtěli odejít z klubu. Já jsem se sklonila a řekla: „Promiňte, o co tu jde?“ Ten muž se na mě podíval a řekl: „Nemám tě rád. O to tu jde.“ Já řekla: „Fajn“ a chtěla jsem odejít. On mě chytnul za ruku, mou druhou ruku držel můj kamarád a snažil se mě odtrhnout. Chtěla jsem odejít a v tom se odkudsi zjevila Bonita Money, kterou jsem nikdy neviděla ani s ní nemluvila, a uhodila mě do levé tváře. Prostě mě praštila.
As: Dala ti facku, nebo pěstí?
Shannen: Spíš zavřenou pěstí. Koukla jsem se na ní a začala řvát. Můj kamarád a Brian mě popadli a dostali mě do baru. Byla zavolána ochranka. Policie jí zatkla a odvedla jí do přízemí. Zeptali se mě, jestli ji chci žalovat. Já řekla, že ano. Když jí policie sdělila, řekla, že mě bude taky žalovat. (Bonita Money na to reagovala: "Většina z toho se tak udála. Až do té chvíle, kdy měl můj kamarád Shannen popadnout za ruku.“ Money také tvrdí, že Shannen neuhodila, ale Shannen jí chytila a on se jí jen snažila odstrčit od stolu.) Je směšné, že někdo na tomto světě, někdo v Los Angeles tak touží po pozornosti, že uhodí někoho známého, popře to a získá tolik publicity. Byla v pořadech A Current Affair, pozval si ji jako hosta Howard Stern... Štve mě to, že jsou lidé, kteří jí pustí do své show. Byly jsme u výslechu, ale tam zjistili, že nemohou jasně rozhodnout. Obě strany stáhly žalobu. Je po všem.
As: Jsi spokojená s takovým koncem?
Shannen: Ne. Nejsem spokojená. Myslím, že to něco vypovídá o něšem soudním systému. Měla být potrestána. Takto dostala zdarma publicitu na můj účet a já teď vypadám jako ta špatná. Hodně mě to poškodilo. Reklamní agentury se mnou zrušily smlouvu. Přišla jsem o peníze.
As: Máš bodyguarda?
Shannen: Teď už ano.
As: Jak to ovlivnilo tvůj život?
Shannen: Hlavně si teď nemůžu prostě vyjít jen tak s přáteli. Ale v tuto chvíli je to asi jediná možnost.
As: Je to pro tebe lekce, že někdy je lepší se stáhnout do ústraní?
Shannen: K tomu jsem nebyla vychována. To je asi můj problém. Učili mě, že si mám stát za svým, když si myslím, že mám pravdu. Možná jsem měla prostě odejít s napuchnutou tváří…ona má mizerný levý hák.
As: Předtím jsi zmínila předávání cen Emmy. Proč jsi na poslední chvíli odřekla své vystoupení?
Shannen: To jsem neudělala. Odřekla jsem to v sobotu ráno na zkoušce. Scénář, který jsem dostala byl jiný, než ten, co tam byl. Dále jsem si myslela, že když Emmy dělá Fox, tak tam budou všichni z 90210. Nikdo z nich lístky nedostal. Dokonce ani Aaron Spelling tam neměl jít. Pak za mnou přišli mí agenti a řekli: „Myslíme, že bychom tě měli stáhnout z Emmy.“ Já na to: „Způsobí to velký poprask.“ A oni řekli: „To nějak zvládneme.“ A já řekla: „Najala jsem si vás, abyste za mě rozhodovali, tak fajn, pokud je to vaše rozhodnutí, tak odcházíme.“
As: A jsi spokojená s tím, jak celou situaci zvládli?
Shannen: No, já toho moc nezmůžu, když lidi lžou o mně tisku. Co mám na to říct? Režisér, kterého jsem nikdy neviděla a mně prohlásil, že jsem příšerná ženská, že jsem žárlila, protože jsem nedostala dost prostoru. Já měla spoustu textu. V tom nebyl problém.
As: Ve skutečnosti, ti lidé tvrdí, že jsi zuřila, když se oni rozhodli, že první bude mluvit tvá kolegyně z 90210 Jennie Garth.
Shannen: Ne [smích]. S Jennie nemám žádné problémy, i přesto že si to lidé myslí.
As: Její chování na události Arsenio by naznačovalo něco jiného.
Shannen: Co řekla?
As: Ani nešlo o to, co řekla, ale co neřekla. Když se jí na tebe zeptali, její odpověď se hlavně skládala z dobře načasovaných pauz.
Shannen: Jennie se bála, že se na ni budu zlobit. Co jsem pochopila, tak si Jennie připadala odstrkovaná a velmi rozčílená. Naprosto ji chápu. Je to jako by herci z 90210 už neměli, co říci.
As: Pokud bys byla moderátorka talk show, jak by sis s tím poradila?
Shannen: Přenesla bych se přes to a řekla: „Hele, dejte té holce ještě šanci.“ Každý na světě si zaslouží druhou šanci. To je v podstatě vše, co žádám. Něco jako: „Nevěřte tomu, co jste o mně četli. Nechte mě, abych vám dokázala, jaká jsem.“
As: Vraťme se k tvému vztahu s kolegy z 90210. Co je pravda na těch neustálých řečech o třenicích mezi tebou a Lukem Perry? Například se mluví o tom, že jsi Perrymu vyhrožovala, že ho budeš žalovat za sexuální obtěžování.
Shannen: [smích] Je mi špatně z těch kravin, co si lidi vymysleli, takže v této chvíli je mi jedno, co si lidé o mně myslí.
As: Je ten příběh pravdivý?
Shannen: Není. Luke a já spolu vycházíme. Pokaždé, když je velké obsazení seriálu, tak nastanou problémy. Každý se hádá, ale my jsme jak bratři a sestry, vždy se usmíříme. Máme se navzájem rádi. Tori a já jsme velké kamarádky. Jennie a já jsme kamarádky. Jason a já se spolu bobře bavíme. Ale ostatní nemůžou přijít na plac a přesvědčit se, takže nevidí, jak spolu dobře vycházíme. Panebože, věci, které se o mně šíří, jako že si vlasy myji vodou Evian. To jsem v životě neudělala. Jak bych si tak mohla své vlasy udržet naprosto čisté? Lijete si vy někdy láhev vody na hlavu? Já prostě skočím do sprchy jako každý jiný člověk. Je to prostě blbost.
As: Dobře, odpověděla jsi na pomluvy s vodou Evian. A co ty pomluvy, že jsi nafackovala několika maskérkám při natáčení filmu Posedlá?
Shannen: [v šoku] Jaké maskérky?! Ne. Klidně vám dám telefonní čísla na všechny maskérky, se kterými jsem kdy spolupracovala. Nejsem násilný člověk a nemlátím lidi z několika prostých důvodu: A) Nechci, aby mě někdo za to žaloval. B) Jako dítě mě nikdy nikdo nemlátil. A já nevěřím v násilí, tečka.
As: Je pravda, že jsi dostala nabídku od časopisu Playboy?
Shannen: To je pravda. Aaron Spelling mě neplatí za to, abych to nedělala – to je lež. Ještě to není nic jistého. Lidé z Playboye jsou úžasní. Velmi dobře se s nimi pracuje. V tom smyslu, že jim řeknete, co dělat nechcete, že jste na určité věci nesmělá, že nechcete ukázat celá prsa nebo tak a oni se s vámi nijak nedohadují. Já jen nevím, jestli je na to v mé kariéře ta pravá chvíle. Píše se o mně toho tolik špatného. Je to správný čas na snímky pro Playboy?
As: V Americe je krása něco, co se dá koupit. Pokud máš peníze, můžeš se nechat „předělat“. Co si o tom myslíš?
Shannen: Já sama jsem si nikdy na sobě nenechala nic předělat. Ptali se mě lidé, jestli mám umělá prsa. Na to mi přijde škoda času i jen odpovídat. Jestli ano nebo ne, do toho absolutně nikomu nic není. Ale pokud si někdo chce pořídit plastiku, tak ať to klidně udělá. Myslím, že je v životě určitý bod, za kterým prostě letíte přes palubu. Na stárnoucích ženách je něco nádherného. Oční vrásky jsou jedny z nejkrásnějších věcí na ženě. Vím, že to zní šíleně, ale já je mám a jsem z nich nadšená. Také se mi na lidech líbí jizvy. Jizvy mě strašně přitahují. Já mám jednu tady (ukazuje na nosní můstek) a ještě u levého obočí a zbožňuji je.
As: Četla jsi někdy newsletter Nesnáším Brendu?
Shannen: Ne. (úsměv) Ale četla jsem o tom v US Magazine, (pauza) "Nesnáším Brendu" – to není o mně, to je o postavě, kterou hraji. A já s tím souhlasím. Nemám ráda tu postavu. A jediné osoby, které s tím mohou něco dělat, jsou naši scénáristé. Ti by si o tom měli přečíst. Myslím, že není moje postava správně vykreslena. Chtěla bych, aby ji udělali trochu více uvěřitelnou – ne tak sladkou a protivnou a tak.
As: V Nesnáším Brendu Newsletter je i rozhovor s Eddiem Vedderem z Pearl Jam. Mluví tam o tom, že jsi se s ním pokoušela spojit. Víš o tom něco?
Shannen: (smích) Myslím, že jsem se chystala na předávání cen MTV a přemýšlela jsem, s kým se tam sejít. Tak jsem řekla svému agentovi: „Jsem zabouchlá do Eddieho Veddera.“ Nikdy jsem se s ním nepotkala, ale myslím, že je velmi talentovaný a moc pohledný. Neznám jedinou ženu, která by nechtěla mít příležitost se s ním potkat. Takže asi můj agent zavolal jeho agentovi a zjistilo se, že Eddie chodí s jednou dívkou již sedm let, což je skvělé. Tak z toho sešlo a to byl konec.
As: V jeho verzi příběhu jsi se ubytovala ve stejném hotelu v San Diegu a vynaložila jsi spoustu energie na to, aby ses mu dovolala.
Shannen: Tak to nebylo! Skutečně to řekl? Co jsem já pochopila, tak on nebyl ani ve stejném hotelu. Moje maskérka byla vlastně ta, kdo se ho snažil dostat, protože ona byla do něho také blbá. (smích) Já jsem se nepoukoušela mu volat na pokoj ani nic podobného. A i kdyby ano, byla bych prostě normální holka. Smutná část toho všeho je, že si on myslel, že musí lhát a nafouknout své ego tím, že všem řekne, že jsem to udělala. Myslím, že mu to mohlo polichotit, že se s ním chci sejít na MTV Awards a mohl to tak nechat být. (pauza) Pořád ho zbožňuji.
As: Když jsme u těch známých mužů, dovol mi, abych zmínila pár jmen, se kterými jsi byla nějak romanticky spojena. Marky Mark?
Shannen: S Marky Markem jsem si vyšla dvakrát. Se skupinou lidí, jako přátelé.
As: Jason Priestley? 'US' otiskl fotku, na které se spolu po předáváním cen Emmy 1991 líbáte.
Shannen: Skutečně líbáme? Ne, Jason a já jsme si pravděpodobně dali pusu, ale nebyl to skutečný polibek. Nešlo o žádnou výměnu slin. Mohli jsme lidi zmást, protože se k sobě chováme dost něžně, ale to jen proto, že se navzájem uctíváme.
As: Byla jsi zasnoubená s mužem jménem Chris Foufas. Co se stalo?
Shannen: Uvědomila jsem si, že jsem příliš mladá na to, abych se vdávala. Chris je skvělý člověk a jako kamaráda ho mám velmi ráda. Myslím, že náš vztah se stal něčím víc než jen romancí a na to jsme oba nebyli připraveni.
As: Jaká je první známka toho, že jsi zamilovaná?
Shannen: Udělám pro toho člověka cokoliv. Pokud na něho někdo namíří zbraň, skočím před něj, aby se mu nic nestalo. Odpustím mu téměř cokoliv. Ke člověku, se kterým teď chodím, cítím přesně toto.
As: Jeho jméno je -
Shannen: Byla bych radši, kdyby jeho jméno nebylo uvedeno. On ví, kdo to je.
As: Jaká je vaše nejbolestnější zkušenost z romantické lásky?

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ