INTERVIEW: SHANNEN A JENNIE

JENNIE A SHANNEN
JENNIE GARTH
SHANNEN DOHERTY
JENNIE A SHANNEN

ENTERTAINMENT WEEKLY: Myslely jste si někdy, že vy dvě budete tady spolu sedět a mluvit o tom, že znovu hrajete Brendu Walshovou a Kelly Taylorovou?
JENNIE GARTH A SHANNEN DOHERTY: [Společně] Ne.

JENNIE GARTH: Myslela jsem si, že Beverly Hills 90210 mělo svůj začátek, prostředek a konec. Vše to bylo pěkně pohřbeno a to byl konec. Když mi řekli, že na tom pracují, myslela jsem si: Ne! Jako by bylo něco posvátného vyrušeno ze spánku. Jako by některé části toho, co jsem byla a mé minulosti měly být znesvěceny. Chvíli mi to trvalo, než jsem se s tím smířila.
SHANNEN DOHERTY: Na počátku mému agentovi někdo volal a ptal se: „Šla by do toho?“ A já jsem to cítila asi tak jako: Proč bych měla zase hrát Brendu Walshovou? Byl tu přece ten bulletin ''Nesnáším Brendu''. Proč bych se k tomu měla vracet? Bylo to pro mě dost strašidelné. Nechtěla jsem se vracet k tomu, aby mě lidi nenáviděli. Nebylo to nic, o čem bych dlouho přemýšlela. V jednom okamžiku mně ale došlo, že to fanoušci chtějí. Oni mi dali střechu nad hlavou. Oni živili mě a mé psy. Přežila jsem jen díky nim. Jestli tu je nějaký způsob, jak jim poděkovat, tak je to jít zpět a zahrát postavu, kterou jsem sama nikdy neměla ráda.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Tys neměla ráda Brendu?
DOHERTY: Některé věci jsem na Brendě milovala. Oni jí jen špatně nasměrovali, že jsem s ní často nesouhlasila. Pořád se tak nějak koukám zpátky a říkám si: Tohle bych já neudělala, ale chápu to. Každý seriál musí mít postavu plnou teenagerovských úzkostí a dramat. Myslím si, že to vše kořenilo z nejistoty.

ENTERTAINMENT WEEKLY: V novém 90210 jste byly obě zapojeny do rozhodování, kam se Brenda a Kelly v životě dostaly. Jennie, producenti původně chtěli, aby byla Kelly členkou školní rady West Beverly High, že? Jak se z ní stala školní poradkyně?
GARTH: Nechtěla jsem být v tomto seriálu bezdůvodně. Chtěla jsem mít určitou hodnotu. Když mi Gabe a Jeff řekli o určitých věcech, na kterých pracují, cítila jsem to asi takto: ''Whoa. Lidi, tohle není 90210.'' Oni se mě snažili poučit, jací jsou teenageři dnes na středních školách. To mě tak šokovalo, že jsem si řekla, že bych měla do toho přinést něco pozitivního.
DOHERTY: Myslím, že ti museli říct to samé, co řekli mně.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Co to bylo?
DOHERTY: Vím jen, že v první epizodě dívka orálně uspokojuje kluka.
GARTH: Když mi to řekli, říkala jsem si, že Aaron Spelling se teď musí obracet v hrobě.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Shannen, jak se Brenda dostala k tomu, že režíruje školní představení muzikálu Spring Awakening?
SHANNEN DOHERTY: Mluvili jsme o tom, že je Brenda v Londýně a že je teď z ní skutečně úspěšná divadelní herečka. Ten úspěch se mi líbil. Jsem ráda, že nevyhořela. Pro mě bylo nejdůležitější, že se vyvinula – nevrací se jako stejná osoba. Brenda nevisí na minulosti. Bylo pro mě důležité, abych jí ztvárnila upřímně – všichni jsme se změnili. Dospěli jsme. Někdy chce televize nechat postavy pořád stejné, ale tak to v životě vždy nechodí.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Co si myslíš o svých nových kolezích? Cítíte to tak, jako byste sledovaly sebe před 18 lety?
JENNIE GARTH: Jsou inteligentní. Vědí, čemu se upsali. Vědí vše o tomto businessu.
DOHERTY: Jsou mnohem více připraveni, než jsme my kdy mohli být. A jsou úžasní.
GARTH: To, co dělají, je riskantní, ale to, co mohou získat je mnohem větší. Fanoušci něco očekávají, ale já jim stále říkám: „Nechte nás se postarat o původní fanoušky. Jen dělejte svou vlastní show.''

ENTERTAINMENT WEEKLY: Nedávno jste natáčely první společnou scénu po 14 letech. Kdy jste se naposledy před touto scénou viděly a jaké to bylo natáčet znovu spolu?
DOHERTY: [Směje se] Ach Bože. Kdy to bylo? Před 10 lety? Já nevím. Je to dlouho. Mohu mluvit jen na sebe, ale být s někým koho znám, mi ulehčilo první den na place. Aspoň pro mě to byla útěcha, že jsme prošly prvním 90210 společně a teď do toho opět jdeme, ale úplně jinak, protože jsme obě dospěly. Jediné, co na tom bylo divného, bylo to, že nás všichni sledovali. Nikdo z nás nespustil oči. Nevím, co čekali. Já jsem si nejvíc chtěla s Jennii popovídat o Dancing With the Stars. Byla tam úžasná.

ENTERTAINMENT WEEKLY: A hlasovala jsi pro ní?
SHANNEN DOHERTY: Samozřejmě, že hlasovala.
JENNIE GARTH: [Směje se] Ach, můj Bože! Ne, to jsi neudělala!
DOHERTY: Udělala! Hlasovala jsem pro ní a pro Iana, když tam byl on. Byli vážně dobří. Takže pro mě to bylo milé. Jediná věc, která nebyla příjemná, bylo to, co všichni ostatní očekávali od toho, že budeme spolu.
GARTH: Každý se mě ptal, jaké to setkání bude. Já jsem to cítila asi tak: ''Nevím. Nemluvila jsem s ní 10 nebo 15 let.'' Byla jsem napjatá a začalo to ve mně působit. Bude milá? Bude to špatné prostředí? Ale když jsem ji viděla, bylo vše fajn. [K Shannen] Chtěla jsem ti zavolat a říct ti tohle – dostala jsem tvé číslo od Gaba, ale nikdy jsem ti nezavolala. Cítila jsem určité pohodlí, že tam jsi a to jsem si nemyslela, že budu cítit. Bylo to asi kolem 2 hodin v noci a já jsem cítila, jak je to pěkné, mít tam někoho, kdo je partner, někoho kdo ví, kde jsme byli a jaké to bylo.
DOHERTY: Myslím, že když vám je 18, tak se vaše osobnosti spolu bojují a když se pak vidíte po 10 nebo 15 letech a prostředí je úplně odlišné, tak jste v pohodě. Jak řekla Jennie, ty nervy tam byly. Když jsem jela na plac, tak jsem měla spoustu telefonátů a nakonec jsem mobil vypnula, protože jsem si myslela, že tam musím přijít s čistou myslí a začít vše od začátku a dát všem šanci a všichni musí dát šanci i mně. Jak jsem to všechno hodila za hlavu a poprvé ji viděla, tak mi bylo jasné, že to bude v pohodě. Bylo tam „Čau“ a pak objetí. Jako bychom šly do války spolu. Už jsme to spolu zažily. Z té první války jste se poučili a ve druhé válce už víte, co musíte udělat, aby bylo na place to nejpříjemnější prostředí, jaké jen můžete mít.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Shannen, myslíš, že lidi očekávali vetší dusno, protože jsi měla pověst té, co způsobuje na place problémy?
DOHERTY: Jenom lidi, kteří mě posuzují podle doby, kdy mi bylo 19 let. Nejlepší věc, jaká se mi mohla stát, byla ta, že jsem se dostala z 90210. Díky tomu jsem našla trochu klidu a zjistila jsem, co jsem zač. Ne ta osoba, kterou ze mě tisk udělal, protože jsem měla v osobním životě pár špatných zkušeností jako špatný manžel a špatný přítel a to vše pod reflektory světel, takže jsem vždy nereagovala správně. Skutečně ne. Vím to.

ENTERTAINMENT WEEKLY: V knize sTORI Telling o tobě Tori napsala docela drsné věci, Shannen. Četla jsi tu knihu?
DOHERTY: Budu se cenzurovat, protože respektuji, že Jennie a Tori jsou kamarádky. Byly mi zaslány pasáže z té knihy a velká většina z toho je nepředstavitelně přehnaná. Možná je to tím, že jsme každá byla jinak vychována. Já nechápu, jak někdo může napsat knihu o osobních zážitcích z filmování. Pro mě, když pracuji, je to skoro posvátný zážitek, ať už s někým vycházím nebo ne. Za 27 let hraní jsem nikdy takto neprodala ani jednoho kolegu. Nikdy. A toho se budu dál držet.

ENTERTAINMENT WEEKLY: V té knize se píše, že jste se vy dvě dostaly do pěstní bitky. To zní drsně. Ale je to pravda?
JENNIE GARTH: Pěstní bitka? To z nás dělá nějaké tvrďačky.
SHANNEN DOHERTY: Já vím. Jako bychom byly gangsteři.
GARTH: Já tu knihu také nečetla.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Je ti tam poděkováno.
GARTH: Za co? To bych ráda věděla, co jsem udělala. Ptala jsem se Tori, jestli je nutné, abych to četla a ona mi řekla, že se nemusím obtěžovat.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Okay, ale zpět k té pěstní bitce: pravda nebo fikce?
GARTH: Nemyslím si, že jsme někdy jedna druhou udeřily.
DOHERTY: Měly jsme své chvilky.
GARTH: Vzpomínám si jen, že jsme byly venku a kluci se nás snažili uklidnit.
DOHERTY: Ne, jedna druhou jsme nikdy nepraštily.
GARTH: Škrábance? To popírat nebudu.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Říká se, že v novém 90210 budou Kelly a Brenda bojovat o tak trochu dylanovského učitele angličtiny, Ryana Matthewse. Opravdu uvidíme Brenda a Kelly bojovat o dalšího chlapa?
DOHERTY: To bych neudělala.
GARTH: Lidé to chtějí. Chtějí milostný trojúhelník, protože to je to, kde se jim líbíme. Ale to se nestane.
DOHERTY: To byla jedna z věcí, kde jsem byla neoblomná: Brenda Walshová by už o dalšího chlapa nebojovala. V jejím životě jsou větší a důležitější věci. Mimochodem, já podporuji Kelly v randění s Ryanem a nabídnu se, že jí budu hlídat dítě.
GARTH: Všichni ti lidé, co psali „Nesnáším Brendu“ na mě budou naštvaní: „Proč necháváš své dítě samotné s Brendou?''
DOHERTY: Doufejme, že ti lidé dospěli.
GARTH: Pochybuji.