Jennifer Eve Garth – Kelly Marlene Taylorová


Její cesta životem

Datum narození: 3. 4. 1972
Místo narození: Champaign, Illinois
Vyrostla: tamtéž a ve Phoenixu v Arizoně
Přezdívka: Ian jí říká Jenisa
Výška: 163 cm
Rodiče: John a Carolyn Garth
Bratři: Johnny a Chuck
Sestry: Lisa, Cammie, Wendy a Lynn
Manžel: Peter Facinelli
Děti: Luca Bella, Lola Ray

Z farmy do Hollywoodu

Jennie Garth se narodila dne 3. dubna 1972 v Champaign-Urbana ve státě Illinois. Má šest starších sourozenců. (Když se její rodiče brali, každý z nich měl tři děti. Poté se narodila Jennie.) Vyrůstala společně se třemi sestrami. Ostatní sourozenci byli starší a už se odstěhovali. Své dětství, které bylo prý tak krásné, že si to nikdo neumí ani představit, strávila Jennifer na koňské farmě. Její táta trénoval koně. Jennie na farmě také pomáhala. Někdy třeba vyčistila stáj. Nebyla to ale její pravidelná práce. Měla vlastního koně a starala se o něj. Když v okrese udělovali cenu za nejčistší stáj, Jennie stáj svého koně i luxovala. Také ho brala na výstavy a on mnohokrát vyhrál, protože to byl dobrý kůň. Byl to její nejlepší kamarád.
Idylické dětství Jennie skončilo, když jí bylo třináct let. Její tatínek měl problémy se srdcem. Míval srdeční záchvaty, a proto se rodina přestěhovala do Arizony, kde je sušší podnebí. Koupili dům se stájemi a vzali tam i některé své koně. Později ale chov zrušili a přestěhovali se do města. I tam měla Jennie skvělý život. Začala chodit na lekce tance a stala se z ní vášnivá studentka. V tanečním studiu trávila každé odpoledne a v sobotu celý den. Později dávala taneční lekce mladším dětem. Myslela si, že taneční výchovu vystuduje a otevře si vlastní studio. Mezi svým třináctým a čtrnáctým rokem začala Jennie soutěžit na místních přehlídkách krásy a vzhledem ke svému zevnějšku i talentu získávala dobrá umístění. Různí lidé jí doporučovali, aby pomýšlela na dráhu modelky nebo herečky. Kolega její maminky znal profesionálního fotografa (Don Giannetti) a ten Jennifer udělal profesionální fotografie, seznámil ji se svou ženou Marian – učitelkou tance, která jí poskytla pomoc při přípravě na talentovou část soutěže krásek a pomohl jí zapustit kořeny u agentky Ruth Leighton. Během jedné přehlídky krásy objevil Jennii hledač talentů Randy James. Pozoroval u ní zvláštní životnost, svěžest a sebedůvěru a zajímalo ho, jestli má i herecký talent. Nedoporučil jí sice okamžité stěhování do Los Angeles, ale řekl, aby mu posílala videozáznamy, na kterých by mohl sledovat její herecké pokroky. Přesně to Jennifer udělala. Randy si přehrával videokazety z hodin herectví, které navštěvovala a sděloval jí své názory. Jednou upozornil na to, že se dívá do čoček kamery místo na druhého herce, s nímž pracovala. Takové maličkosti jí pomáhaly v učení. Trvalo několik měsíců, než Randy James rozhodl, že už je Jennie připravena přijet do Los Angeles. Přesvědčila ho scéna, kde měla imitovat někoho, kdo špatně interpretuje Shakespearovu hru “Romeo a Julie”. Jennie byla hysterická, mávala rukama kolem sebe a předváděla taková velká gesta. Podle její soukromé učitelky herectví, dřívější newyorské herečky Jean Fowler, byla absolutně báječná.

V Hollywoodu

Jennifer se vypravila do Los Angeles se svou maminkou. Nastěhovaly se do apartmá, kde s nimi bydleli tři další lidé. Jennie chodila na konkurzy a studovala hraní. Jak později přiznala, bylo to těžké. Její tatínek byl stále ve Phoenixu a ona neměla žádné přátele. Přibližně třiadvacet hodin denně měla pocit, že udělala chybu. Trvalo však pouhé čtyři měsíce, než dostala první placenou roli. Byla obsazena do seriálu Zbrusu nový život (A Brand New Life), ve kterém hrála i Barbara Eden. Vzhledem k tomu, že měl tento seriál jenom sedm dílů, začala Jennie zanedlouho opět hledat práci. Učila se létat na visuté hrazdě pro Circus of the Stars, zahrála si v jednom dílu seriálu Potíže růstu (Growing Pains) a získala role ve filmech Prostě dokonalá (Just Perfect) a Mladý anděl se vrací (Teen Angel Returns), kde se poprvé setkala s Jasonem Priestleym. Pak čekala na další nabídku, až se objevil seriál Beverly Hills, 90210. Od té doby hrála Jennie v několika filmech (Star, Lies of the Heart: The Story of Laurie Kellogg, Without Consent, Falling for You, An Unfinished Affair, Power 98, A Loss of Innocence, My Brother’s War, Telling You, The Last Cowboy, Secret Santa) a seriálech (např. What I Like About You), z nichž některé i produkovala (Without Consent, An Unfinished Affair) a režírovala (Beverly Hills, 90210 – epizoda Love is Blind).
Pokud jde o soukromý život, zdá se, že i v něm se nyní daří Jennifer dobře. Ne vždy tomu tak bylo. Její první manželství s bubeníkem Danem Clarkem trvalo jen přes dva roky (duben 1994 – listopad 1996). Jennie se ale zamilovala a vdala znovu. Jejím druhým a zároveň současným manželem je herec Peter Facinelli. Svatba šťastného páru, který se seznámil při natáčení filmu An Unfinished Affair, se konala 20. ledna 2001. V té době už měli Jennie a Peter jednu dcerku jménem Luca Bella. Narodila se 29. června 1997. O pár let později (6. prosince 2002) přišla na svět Lola Ray. Péče o obě děti je největší zálibou Jennifer. Kromě své rodiny se Jennie ráda věnuje i jízdě na koni, zahradničení a práci kolem domu. Také se angažuje v boji o práva zvířat (dokonce se stala z etických důvodů vegetariánkou) a zabývá se charitativní činností.

KDO PŘITAHUJE HVĚZDY Z 90210

Jennie Garth

Jennie říká, že ji přitahují talentovaní lidé se smyslem pro humor.

Vztahy:

Jennie je krásná, milá a moc ráda je zamilovaná. Pokud jde o lásku, je velká optimistka. Právě Jennie byla tou nejvyhledávanější ženou v “Beverly Hills 90210”. Měla nejvíce mužských fanoušků. Je těžké uvěřit, že by na střední škole Jennie s nikým nechodila. Podle její učitelky dramatické výchovy tomu ale tak bylo. Důvodem nebylo to, že by o ni kluci nestáli. Jennifer prý jen říkala, že má moc práce, než aby si našla chlapce. Jean také prozradila, proč její studentka neměla na kluky čas. Když nebyla Jennie ve škole, učila se tančit nebo brala lekce u ní. A tak i na večírek při zakončení nižší střední školy nešla s přítelem, ale s kamarádkou… Přes to, co Jean řekla, je možné, že pravda je jinde. Paní učitelka nemusí vědět o své studentce vše a Jennifer se kdysi zmínila, že na střední škole přítele měla.

Ať tomu bylo jakkoliv, je téměř jisté, že později se Jennie několikrát zamilovala. Dvakrát se vdala.

• bývalý manžel – Dan Clark
Dan Clark – bubeník
Jennie a Dan se spolu seznámili poté, co ho ona viděla hrát s kapelou v kavárně. Zaujal ji jeho talent. Líbila se jí vášeň, se kterou zpíval a hrál. Později šla Jennie na večírek. Dan tam byl také. Oba se do sebe zamilovali. Chodili spolu několik měsíců, když Dan požádal Jennifer na kolenou o ruku. Dal jí krásný starožitný platinový prstýnek s diamantem. Přestože Jennie řekla ano, ona i její dlouhovlasý blonďatý snoubenec byli velmi mladí, a proto pár let počkali, než se vzali. Utajovaná svatba Jennifer a Daniela se konala v dubnu 1994 v Beverly Hills. Jejich vztah se bohužel brzy začal rozpadat. Jennie podala návrh na rozvod. Manželství bylo rozvedeno v listopadu 1996.

• současný manžel – Peter Facinelli
Peter Facinelli – herec
Jennie a Peter (ctižádostivý herec pocházející z New Yorku) se poznali v roce 1995 při natáčení televizního filmu “An Unfinished Affair”. Když se do sebe zamilovali, Jennifer byla ještě vdaná za Dana Clarka, ale už spolu nežili. Rozvod nebyl jednoduchý. I v době, kdy Jennie zjistila, ze čeká s Peterem dítě, nebylo její manželství s Danem stále oficiálně ukončeno. Těhotenství prý bylo velkým překvapením, které se změnilo v radost. 29. června 1997 se narodila páru holčička. Dostala jméno Luca Bella. Mladí rodiče pilně pracovali na tom, aby pro svou dcerku vytvořili příjemné prostředí. I když spolu žili všichni tři velmi šťastně, se svatbou pár nespěchal. Jennifer a Peter se vzali až 20. ledna 2001. Necelé dva roky po svatbě (6. prosince 2002) se jim narodila druhá dcera. Jennie, Peter, Luca Bella a Lola Ray bydlejí v nádherném domě nedaleko Los Angeles.

Svatba, děti a domov Jennifer a Petera:

Svatba:

Kdysi Jennie řekla, ze má vše, co by si jen mohla přát a svatba s Peterem by byla třešničkou na dortu. Jennifer a Peter se vzali 20. ledna 2001. Svatby se zúčastnili jejich příbuzní a přátelé. Mezi 210-ti hosty nechyběli ani někteří herci z “Beverly Hills 90210”. Svatební obřad se konal v katolickém kostele v kalifornském městě Montecito. Za zvuku smyčců prošlo uličkou nejprve devět družiček. Je následovala květinová dívka Luca Bella, která podávala hostům okvětní lístky. Pak se objevila nevěsta se svým otcem. Ten ji doprovodil k oltáři. Když si snoubenci vyměňovali sliby, Jennie dojetím plakala a Peter jí utíral slzy. I díky takovýmto neplánovaným okamžikům byl obřad jedinečný. Svatební hostina byla uspořádána v Bacara Resort & Spa, kde to páru připomínalo italskou vesnici, ve které vyrůstal tatínek Petera. Do každého pokoje pro hosty byla dána láhev vína z místních vinic. Sál byl vyzdoben spoustou svíček a rudých růží, což působilo velmi romantickým dojmem. Během recepce se hosté zapisovali stříbrným inkoustem do návštěvní knihy Jennifer a Petera. Na hostině se pilo, jedlo, tancovalo, vzpomínalo. Peterův tatínek zpestřil oslavu hrou na akordeon. Mezi další zvláštní chvíle, kvůli kterým hosté přestali tančit, patřily ty, kdy se krájel svatební dort. Zapomenuto nebylo ani na tradiční házení svatební kytice. Na třetí pokus ji chytila Thiessen. (Nejprve chytil kytici Ian Ziering, pak se to podařilo pětiletému dítěti. Oba byli diskvalifikováni.) Novomanželé opustili oslavu po půlnoci. Po pohádkové svatbě se Jennie a Peter vydali do Mexika, kde strávili líbánky.

Na fotce jsou (zleva): Jason Priestley, Vincent Young, Tori Spelling, Richard Ruccolo, Tiffani Thiessen, Nikki Ziering, Ian Ziering, Lindsey Price, Jennie Garth a Peter Facinelli.

Děti:

Jennie a Peter mají dvě děti (dcery). Jmenují se Luca Bella a Lola Ray. Luca Bella se narodila 29. června 1997. Jméno dostala po strýci Petera. Když jí bylo osmnáct měsíců, její pyšná maminka o ní trochu povyprávěla. Mimo jiné řekla, že Luca Bella je samostatná a velmi ambiciózní. Jennie, která je několik let vegetariánkou, prozradila také to, že její dcerka nedostává maso a mléčné výrobky. Jí například tofu hot dogy, fazole, těstoviny a rýži, pije sójové mléko. Jak se tehdy Jennifer pochlubila, díky své stravě nebyla Luca Bella nikdy nemocná. I proto jsou Jennie a Peter šťastní rodiče. Dne 6. prosince 2002 do rodiny přibyla další radost – Lola Ray. Obě děti jsou pro Jennifer a Petera velmi důležité.


Na fotce vlevo: Jennie a Luca Bella, vpravo: Peter a Lola Ray

Domov:

V domově Jennifer a Petera se odráží jejich osobní štěstí. K nádhernému domu, ve kterém bydlejí, je možné se dostat z Los Angeles asi za dvacet minut. Stojí na zalesněném pozemku, jímž protéká potok. Dům je vkusně zařízen ve venkovském stylu. Nechybějí v něm čtyři ložnice a obývací pokoj s krbem. Vše působí příjemně. Když chtějí Jennie a Peter na chvíli uniknout předměstskému životu, vydají se s dětmi na svůj ranč. Cesta tam jim trvá asi dvě hodiny. Ranč, na který se přestěhovali rodiče Jennifer, je skvělým místem nejen pro rodinná setkání, ale i pro život zvířat, jež ho obývají. Dům u L.A. i ranč v severní části Kalifornie poskytují slavné herečce a její rodině trochu klidu a soukromí.


DOMOV JENNIFER A PETERA JE OBRÁZKEM JEJICH RODINNÉHO ŠTĚSTÍ

Když bylo Jennifer asi devatenáct let a mluvila o svých cílech do budoucna, prozradila, že by ráda pokračovala v kariéře, věnovala se nějaké dobročinnosti, měla koně, vdala se. To vše se jí splnilo. Zdá se, že Jennie žije život, po kterém toužila.

Připravila Jájulka