1.SÉRIE


1.01 (1) Pilot

Seriál se zaměřuje na život několika obyvatel bytového domu na Melrose Place. Je tu Allison Parkerová, doktor Michael Mancini, který tu pracuje i jako údržbář, jeho manželka Jane, která pracuje v butiku, tanečnice a cvičitelka Rhonda, herečka a servírka Sandy, homosexuál Matt Fielding a stavební dělník Jake Hanson. Allisonina spolubydlící Natalie v noci odešla a nezaplatila svou část nájmu. Allison nezbývá nic jiného než si hledat novou spolubydlící. Dává si inzerát, ale odpoví na něj jen důchodci, trans-sexuálové, pankáči atd. Nakonec je nucena vzít jako spolubydlícího přidrzlého kamaráda Natálie – Billyho Campbella. Jake Hanson se po svatbě Jackie s Melem neozval Kelly a snaží se jí vyhýbat. Sandy se Jakeovi vysmívá, že chodí se středoškolačkou. David, Stevea Donna se snaží Kelly přesvědčit, že Jake není pro ni ten pravý a že by ho neměla uhánět. Allison pracuje v reklamní agentuře jako recepční a omylem odře auto Halovi, jednomu ze zaměstnanců. Ten ji pozve na firemní večírek a chce se s ní vyspat. Když ho Allison odmítne a Billy ho vyhodí z bytu, vyhrožuje, že se postará o to, aby Allison vyrazili z práce. Billy se snaží stát spisovatelem a našel si práci jako učitel tance. Rhonda pracuje jako cvičitelka aerobiku. Tam se seznámí se sympatickým Danielem. Jde s ním na večeři, ale zjistí, že se on zajímá jen o možnost prodávat na jejím cvičení energetické výrobky. Kelly má rande s Jakem v Shooters. Steve, Donna a David tam přijdou, protože mají o Kelly strach. Herečka sandy, která tam pracuje jako servírka, se Jakeovi vysmívá, ale když zjistí, že je Steve synem Samanthy Sandersové, začne s ním flirtovat. Jane má pocit, že její manžel Michael moc pracuje a že se z jejich manželství vytratila romantika.

ALLISON HLEDÁ NATALII U JAKEOVĚ POSTELI
PRAVIDLO PRO SPOLUBYDLÍCÍ: PRKÉNKO DOLU

BILLY SE ZAMLOUVÁ RHONDĚ I MATTOVI
RHONDA SE SEZNAMUJE NA AEROBIKU
ALLISON S HALEM NA FIREMNÍM VEČÍRKU
BILLY PŘEDSTÍRÁ PŘED HALEM, ŽE JE MANŽEL


1.02 (2) Friends and Lovers

Allison se bojí, že kvůli Halovi přijde o práci a Billy jí radí, aby v práci oznámila, že ji Hal sexuálně obtěžoval. Hala obvinila i jiná kolegyně a tak dostává výpověď. Billy začal pracovat jako taxikář a seznamuje se v taxíku s Marcy. Kelly hledá Jacka. Ten se na úřadu práce popere s úředníkem a je zatčen. Kelly za něj platí kauci. Billy si přivede Marcy domů a to se nelíbí Allison. Marcy tráví u Billyho veškerý čas a Allison je naštvaná. Všichni si myslí, že žárlí. Jí se ale nelíbí, že se Billy chová, jako by tam vůbec nebyla. Jane je naštvaná na Michaela, protože si nepamatuje okamžik, kdy se do ní zamiloval. V Melrose Place mají párty u bazénu. Marcy se všem představuje jako Billyho přítelkyně a mluví s každým o jejich vztahu. Jackovi se nelíbí, že za něj Kelly zaplatila kauci, myslí si, že za to od něho očekává city, a proto jí peníze vrací. Billy si uvědomuje, že vztah s Marcy mu nevyhovuje a rozchází se s ní. Jack přijíždí ke Kelly, aby se jí omluvil a chce, aby zůstali přátelé a zve ji v noci na pláž. Allison je šťastná, že má svého kamaráda Billyho jen pro sebe.

BILLY SE SEZNAMUJE S MARCY
JAKE SE NA ÚŘADU PRÁCE ZASTANE ŽENY S DÍTĚTEM

KELLY SLEDUJE ZATČENÍ JAKEA
ALLISON SE NELÍBÍ ŽIVOT VE TŘECH
JAKE VRACÍ KELLY PENÍZE ZA KAUCI
MICHAEL SI NEPAMATUJE, KDY SE DO JANE ZAMILOVAL


1.03 (3) Lost and Found

Jake se svěřuje Sandy, že chce ukončit vztah s Kelly, ale nechce zranit její city. Jane s Michaelem slaví výročí, ale Michael musí být v práci. Billy dopsal scénář k filmu a dává ho Allison, aby si ho přečetla a řekla mu, co si o tom myslí. Sandy radí Jane, aby si vyšla ven sama bez svého manžela. Jane se to nelíbí a jde do nemocnice, aby překvapila Michaela romantickou večeří. Ten má ale příliš práce a radí Jane, aby si vyšla ven s přáteli. Jane jde s Rhondou do Shooters a seznámí se tam s dvěma mladíky. Allison dočetla Billyho scénář a bojí se mu říct, že je příšerný. Matt jí radí, aby lhala. Jane předstírá, že je svobodná, ale necítí se dobře, tak po čase přiznává, že je vdaná. Když to chce dokázat snubním prstenem, zjistí, že ho ztratila. Allison připravila pro Billyho večeři, aby lépe přijal pravdu o svém scénáři. Jake zve k sobě Kelly na večeři a domluví se s kamarádkou, že tam přijde a bude předstírat, že s Jakem chodí. Kelly na to skočí a pláčem Jakea opouští. Jane chce Michaelovi přiznat, že ztratila prsten a jak k tomu došlo, ale v tom přichází Sandy s nalezeným prstenem. Billy je na Allison naštvaný, ale po čase si uvědomí, že měla pravdu a scénář spálí.

BILLY PÍŠE SCÉNÁŘ
JANE PŘEKVAPILA MICHAELA V NEMOCNICI

RHONDA POZNALA SYMPAŤÁKA (NESTOR CAMBONELL)
JANE PŘIZNALA, ŽE JE VDANÁ
HRA NA NEVĚRU
BILLY PÁLÍ SCÉNÁŘ


1.04 (4) For Love or Money

Jake nemůže najít práce ve stavebnictví a najde si práci v kavárně. Allison se v práci seznamuje s Rickem a zjišťuje, že jeho otec je ve vedení firmy. Jakeovi práce v kavárně moc nejde a potkává tam svou starou známou Perry. Ta dělá do umění a nabízí Jakeovi práci. Matt připravuje charitativní akci a nemůže sehnat kuchařku. Rhonda se nabízí, že mu pomůže. Allison jde s Rickem na večeři a prozradí mu několik svých nápadů na reklamu. Rick je později ve firmě vydává ze své. Rhonda se na poslední chvíli omlouvá Mattovi, že mu kvůli práci nemůže pomoci s vařením. Matt je na Rhondu naštvaný, že na ni není spolehnutí. Allison řekne Rickově nadřízené, že šlo o její nápady. Ta si myslí, že jí nikdo neuvěří a radí jí, aby příště šla s nápady rovnou za ní. Allison chce z firmy odejít. Jake dává výpověď a přijímá Perryin návrh. Bude předstírat, že je abstraktní umělec, aby se za spoustu peněz prodalo pár skvrn na plátně. Billy radí Allison, aby se nevzdávala a vrátila se do práce. Jake zjistí, že Perry jede pořád v drogách. Odchází a všem prozrazuje, že byl podvodník. Allison jde na prezentaci s novými návrhy, ale když vidí, že se Rick před otcem se svými návrhy ztrapnil před otcem, rozhodne se mu pomoci a přenechá mu své staré nápady. Rhonda se brání, že se Matt zajímá jen o svou práci a že nikdy nepřišel na její cvičení. Matt přichází na cvičení a omlouvá se Rhondě, že byl sobecký. Jake nemá na nájemné a tak jde prodat svou motorku. Místo toho dostává v autoservisu práci jako mechanik. Rhonda, Sandy a Allison přicházejí k Mattovi do práce, aby mu pomohly.

ALLISON SE SEZNAMUJE S RICKEM
JAKE PRACUJE V KAVÁRNĚ

JAKE MILUJE A MALUJE
MATT SE OMLOUVÁ RHONDĚ, ŽE BYL SOBECKÝ
ALLISON PROZRADILA, ŽE JÍ RICK NÁPADY UKRADL
JAKE MEZI UMĚLCI


1.05 (5) Leap of Faith

Billy začal psát články do novin. Jane si udělala test a zjistila, že je těhotná. Řekne o tom jen Allison a večer to chce oznámit Michaelovi. Při večeři mu jen naznačí, že by chtěla mít dítě a Michael se snaží ji přesvědčit, že na to není vhodný čas. Billymu připadají jeho články nudné a myslí si, že je to tím, že žije nudný život. Chce to změnit a přemluví Matta a Jakea, aby zkusili bungee-jumping. Rhonda a Sandy se dozvídají, že je Jane těhotná. Billy má noční můry, jak skáče z výšky do vody. Jane se rozhodla jít na potrat, protože ví, že si Michael dítě nepřeje. Allison jí radí, aby to řekla Michaelovi. Sandy s Allison doprovází Jane na kliniku. Sandy se přiznává Allison, že už také jednou byla na potratu. Rhonda si myslí, že už Michael o všem ví a omylem vše prozradí. Jake a Matt skočili bungee-jumping, ale Billy dostal strach. Michael je naštvaný na Jane, i když zjistí, že na potrat nakonec nešla. Michael jde pak do Shooters, kde si promluví s kluky. Vrací se domů a začnou se s Jane na dítě těšit. Billy napíše článek o tom, jak se bál skočit z mostu bungee-jumping.

JANE ZJISTILA, ŽE JE TĚHOTNÁ
ALLISON UŽ O TOM VÍ

MICHAEL SI DÍTĚ TEĎ NEPŘEJE
MATT SKOČIL
BILLY NESKOČIL
SANDY UŽ MÁ ZA SEBOU TAKÉ POTRAT