Paige "Taru" Moss

můžeme každý pátek vidět na ČESKÉ TELEVIZI v seriálu Všechno je relativní

"PAIGE MOSS JAKO TARA V BEVERLY HILLS 90210"
"PAIGE JAKO MADDY VE VŠECHNO JE RELATIVNÍ"

PAIGE MOSS - PORTRÉT

V Beverly Hills 90210 jsme jí viděli jako Taru Marksovou, dívku, jejíž snaha získat si přátele překračovala hranice posedlosti a v šílenství směle konkurovala Emily Valentineové.
V současné době jí můžeme každý pátek večer vidět v sitcomu Všechno je relativní v roli Maddy O’Neilové.

Paige Moss se narodila v městečku Bowie v Marylandu a její matka jí vychovávala v Abilene v Texasu. Už od raných let se pokoušela o politickou kariéru. Ve věku 15 let se stala poslíčkem senátora Tima Wortha (Colorado) a stážistkou kongresmana Vica Fazia (California). Moss každé ráno od 5:00 do 8:00 trávila ve škole v Kongresové kinhovně a pak šla pěšky na Capitol Hill, kde od 8:30 pracovala do konce konferencí.

Nicméně, její politické snahy ochladly. Při hledání nové kariéry se její myšlenky obrátily k herectví. Během středoškolského studia, kdy byla členkou debatního kroužku, v sobě objevila lásku k tomuto řemeslu.

Po skončení semestru na Capitol Hill se zúčastnila konkurzu na letní dramatický program v Kennedyho Centru ve Washingtonu D.C. Tam se potvrdila její láska k herectví.

Vrátila se zpět domů do Abilene v Texasu, aby si dodělala střední školu. Zjistila, že jí chybí k jen několik kreditů a tak složila zkoušky a brzy se dostala na universitu. ve Virginii, kde se jejím hlavním oborem stalo divadlo. Krátce na to se přesunula na Americkou Akademii Dramatického umění v Los Angeles.

Paige Moss získala roli Tary v Beverly Hills 90210 a hostovala i v jiných seriálech: Seinfeld, Pohotovost a Chicago Hope. V Americe jí nejvíce proslavila role Veruky v několika dílech Buffy, přemožitelky upírů. V roce 2003 hrála sestru hlavního hrdiny v sitcomu Všechno je relativní, který v současné době vysílá Česká televize.

Ve filmu jsme jí mohli vidět po boku Jennifer Love Hewitt v komedii Poslední mejdan.

Paige Moss žije v L.A. se svým psem Faux Pas.PAIGE MOSS - ROZHOVOR

V Beverly Hills 90210 jsme jí viděli jako Taru Marksovou, dívku, jejíž snaha získat si přátele překračovala hranice posedlosti a v šílenství směle konkurovala Emily Valentineové.
V současné době jí můžeme každý pátek večer vidět v sitcomu Všechno je relativní v roli Maddy O’Neilové.

Před léty jste působila jako stážistka pro jednoho kongresmana. Událo se něco „pochybného“?
PAIGE: Stala se spousta divných věcí. Všichni s námi flirtovali, což je zábava, když ti je 15. Všechno to bylo nevinné. Když jsi mladá, přitahuje tě moc. A taky lidi, co tu moc mají, ne?

U mě to tak je! Spousta z nás si tě pamatuje jako Taru, která v Beverly Hilly 90210 pronásledovala Kelly. Mimochodem, já bych spíš pronásledoval Nata z Peach Pitu.
S tím bych ti pomohla. Pronásledovala bych ho a donutila bych ho sníst koláč. Pořád ten koláč strkal lidem do pusy.

Taky jsi měla umřít během svého účinkování v Pohotovosti.
Přišla jsem o všechny vlasy na hlavě a zežloutla jsem. Pracovala jsem s Anthony Edwardsem a připadal mi moc pěkný. Byla jsem mladá, ale nemyslím, že by měl jít do basy.

Ty jsi s ním nespala?
Je ženatý! Takové věci já nedělám. Zadané muže obcházím velikým obloukem. Možná jsem svobodná, ale jestli se někdy vdám, tak nechci, aby mého muže sváděla nějaká kurva!

Lenny Clarke hraje tvého televizního otce. Neznepokojuje tě, že každý seriál, ve kterém se objevil byl zrušen? Je prokletý!
No, on by se měl té kletby také bát. Ale my už tu kletbu zlomíme. Právě jsme dokončili 1.sérii (zaklepe na dřevo) a druhá se taky natočí. (adminova poznámka: Všechno je relativní bylo zrušeno po první sérii.)

Váš seriál běží ve stejném čase, jako The Simple Life s Paris Hilton. Co si o té mladé dámě myslíš?
Chtěla jsem rozpoutat s Paris boj. Řekla jsem jí, že bych jí zmákla. Možná je vysoká a štíhlá, ale já mám Napoleoonský komplex. A pokaždé, když mám v sobě pár piv, stane se ze mě 300 librový pohraničník. (Smích) Tahle texaská holka dokáže něco pošramotit.

Bojím se, že už jsi pošramotila…moje srdce.