Rodiče z 90210

Pět z nich hrálo v seriálu To je vražda, napsala

Čtyři z nich hráli v Matlockovi

Tři z nich hráli s Tomem Cruisem

Dva z nich s Arnoldem Schwarzeneggerem

Jedna z nich je hudební hvězdou 60.let

Michelle Phillips (Abby Maloneová)

Matku Valerie Maloneové hraje zpěvačka a herečka Michelle Phillips. Michelle (tehdy ještě Michelle Gilliam) přijela v roce 1962 jako sedmnáctiletá do New Yorku, aby se stala modelkou. Seznámila se s o deset let starším zpěvákem Johnem Phillipsem a vdala se za něj. Ti se pak stali členy skupiny The Mamas and The Papas a slavili úspěch se svými hity "California Dreamin'", "Monday, Monday". Phillipsovi se pak rozešli, Michelle žila s hollywoodským bouřlivákem Dennisem Hopperem a později z Warrenem Beattym. V televizi jste Michelle mohli vidět v seriálu Knots Landing jako Anne W. Matheson Sumnerovou, s Sharon Stone si zahrála v psychothrilleru Nůžky a objevila se v epizodních rolích v řadě seriálů (To je vražda, napsala, Star Trek: Next Generation, Diagnóza: vražda, "Lois & Clark: The New Adventures of Superman", Santa Barbara).

Christine Belford (Samantha Sandersová)

Christine si stejně jako Michelle zahrála různé postavy v několika epizodách seriálu To je vražda, napsala, také hrála epizodní roli v seriálu Diagnóza: vražda. U nás jsme jí mohli zahlédnout v seriálech Dynastie, Magnum a Krok za krokem. Na plátna kin se dostala v hororu Johna Carpentera Christine.

Josh Taylor (Jack McKay)

Josh Taylor hrál samozřejmě také v seriálech To je vražda, napsala a Diagnoza: vražda. V soap opeře Tak jde čas ztvárňuje od roku 1997 Romana Bradyho. Ve stejném seriálu hrál už 20 let předtím, ale postavu Chrise Kositcheka. Na našich obrazovkách jste ho mohli vidět i v „Mladých a neklidných“ a v epizodních rolích seriálu Matlock, kde opět ztvárnil dvě odlišné postavy.

Katherine Cannon (Felice Martinová)

Představitelka matky Donny si také zahrála několik postav v seriálu To je vražda, napsala a stejně tak i v Matlockovi a Magnumovi.

Nicholas Pryor (rektor Milton Arnold)

Nicolas Pryor se vedle role Clařina otce zhostil také několika epizodních roli v seriálu To je vražda, napsala. Dále se mihnul v seriálech MASH, Dallas, Dynastie, Knight Rider, Měsíční svit, Doktorka Quinnová, Chicago Hope, Západní křídlo a v mnoha dalších. Na plátnech kin se v menších rolích objevil ve filmech Připoutejte se, prosím, Damien: Přichází satan 2, Vražda v Bílém domě… Hrál otce Toma Cruise ve filmu Riskantní podnik a po boku Arnolda Schwarzeneggera se objevil ve filmu Protiúder.

James Eckhouse (Jim Walsh)

S Tomem Cruisem a Arnoldem Schwarzeneggerem si zahrál také James Eckhouse a to ve filmech Koktejl a Junior. S Renee Zellweger a Meryl Streep se objevil v dramatu Jediná správná věc a krátce se setkal i s Michaelem Douglasem ve filmu Osudová přitažlivost a s Eddiem Murphym v komedii Záměna. Na televizních obrazovkách se kromě 90210 objevil i v Matlockovi a v Chicago Hope, kde ztvárnil dokonce několik rolí.

Caroline Lagerfelt (Sheila Silverová)

Představitelku maniodepresivní Davidovi matky jste mohli v našich kinech vidět jako Gretu Van Eyck, která před operací očí flirtovala s Tomem Cruisem ve filmu Minority Report a další zdravotní sestřičku si střihla ve filmu Hlava rodiny 2 po boku Steva Martina. V její televizní filmografii nechybí malé role v seriálech Chicago Hope, Akta X, Star Trek: Hluboký vesmír 9 a Odpočívej v pokoji.

Jed Allan (Rush Sanders)

Jed Allan se stejně jako Carolina Lagerfelf objevil v seriálu Odpočívej v pokoji. Vám je ale asi nejvíce povědomý ze soap opery Santa Barbara, kde hrál 7 let C.C. Capwella. Tam určitě zúročil i zkušenosti z Tak jde čas, kde 14 let představoval Dona Craiga.

Matthew Laurance (Mel Silver)

V Santa Barbaře se objevil i Matthew Lawrence. Postavu Bena Arnolda hrál společně se svým identickým dvojčetem Mitchellem. Toho jste mohli vidět jako učitele Benjamina Golda v seriálu Dawsonův svět. Matthewa jste mohli na našich obrazovkách spatřit i v Matlockovi a Odpadlíkovi.

Ann Gillespie (Jackie Taylorová)

Ann ve filmografii samozřejmě také nechybí malá rolička v Matlockovi a ve Star Treku se objevila dokonce v obou již zmiňovaných sériích (Next Generation a Hluboký vesmír 9). Kromě toho se mihla i v seriálech Soudkyně Amy, Gilmorova děvčata a Pohotovost. V roce 1999 přijala roli ve Spellingově soap opeře Sunset Beach.

Carol Potter (Cindy Walshová)

O dva roky dříve než Ann Gillespie hrála v Sunset Beach i Carol Potter. V roce 1997 se stala diplomovanou manželskou a rodinnou poradkyní.