Rebecca Gayheart – Antonie Elizabeth Marchettová


Smrt ji pronásleduje v rolích i v životě

Datum narození: 12.8.1972

Místo narození: Hazard, Kentucky

Přezdívka: The Noxzema girl

Výška: 173 cm

Manžel: herec Eric Dane

Narodila se 12.8.1972 ve městě Hazard v Kentucky. V žilách jí koluje německá, irská, italská i indiánská krev. Rebecca má dvě sestry a jednoho bratra. Jejich matka se živila prodejem kosmetiky. Otec pracoval jako horník. Když po letech dostala roli horníkovy dcery, zavolala mu a utahovala si z něj: „Já věděla, že se mi jednou budeš hodit.“V patnácti letech strávila jako modelka léto v New Yorku. Během toho léta se rozhodla, že se do New Yorku přestěhuje a dokončí si tam své středoškolské vzdělání. „Viděla jsem všechny své sestřenice, bratrance, tety, sestry, bratry, jak se žení a vdávají mladí. Rozhodla jsem se, že se vydám jinou cestou a nejdřív poznám svět. Mou vášní se stalo herectví a chtěla jsem být ve městě, kde se to vše děje.“ Po absolvování střední školy zaměřené na výchovu mladých bavičů studovala Rebecca dva a půl roku v Institutu Lee Strasberga. Během studia získala roli dívky, posedle zamilované do svého profesora v soap opeře "Loving". Po dvou letech seriál opustila a začala se objevovat v televizních filmech a v epizodních rolích seriálů ("The Cosby Show" a "All My Children"). Pak získala roli ve sci-fi seriálu Earth 2, která jí obstarala tisíce fanoušků v Německu, kde se stal ze seriálu velký hit. V roce 1995 si v Beverly Hills 90210 zahrála Antonii Elizabeth Marchettovou – Dylanovu tragickou lásku. Pár let na to se stala žhavou kandidátkou na titul hororové královny. Během tří let se objevila v několika úspěšných hororech, které jsme mohli vidět i u nás (Vřískot 2, Temná legenda, Temná legenda 2, O soumraku do úsvitu 3: Dcera oběšence). Kromě toho si zahrála vražedkyni v černé komedii Ďábelská hra. Kevin Williamson (tvůrce Vřískotu a Dawsonova světa) obsadil v roce 1999 Rebeccu do svého nového seriálu Wasteland, který byl bohužel brzy poté zrušen. (Tv Markíza seriál vysílala pod názvem Pustatina.)

Rok 2001 nebyl pro Rebeccu Gayheart procházkou po růžové zahradě. 13.7.2001 usmrtila Rebecca svým vozem devítiletého chlapce (Jorge Cruz Jr.), který neopatrně přecházel silnici. Rebecca dostala tříletou podmínku, na rok jí byl odebrán řidičský průkaz, musela zaplatit pokutu ve výši $2,800, odpracovat si 750 hodin veřejných prací a učinit veřejné prohlášení, ve kterém měla upozornit na nebezpečí situace, kdy jeden řidič dá chodci přednost, ale druhý nezastaví. Kvůli nehodě přišla Rebecca o všechny své kontrakty s reklamními agenturami.

V roce 2002 získala roli v seriálu Firefly, ale hned po prvním dni natáčení byla nahrazena jinou herečkou (Morena Baccarin).

V roce 1999 se Rebecca rozešla se svým dlouholetým partnerem, režisérem Brettem Ratnerem (Červený drak, Křižovatka smrti 1,2) a 28.10.2004 se provdala za herce Erica Danea, kterého v roce 2006 uvidíme jako Multiple Mana ve filmu X-Men 3. (Mimochodem, film režíruje Rebecčin ex-přítel a ex-snoubenec Brett Ratner.)

V současné době se Rebecca připravuje na roli Scarlett ve stejnojmenném televizním filmu.